Narkotykowy magazyn w Białych Błotach. Za takie „zasoby" grozi do 10 lat więzienia

2026-01-15, 16:00  Redakcja
Policjanci bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się przestępczością narkotykową, ustalili, że jeden z mieszkańców Białych Błot może posiadać znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych/fot. Policja

Policjanci bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się przestępczością narkotykową, ustalili, że jeden z mieszkańców Białych Błot może posiadać znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych/fot. Policja

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przejęli narkotyki - aż ponad 1,2 kilograma. Powiązany z tymi środkami 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi tymczasowo w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się przestępczością narkotykową, ustalili, że jeden z mieszkańców Białych Błot może posiadać znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Aby to sprawdzić, we wtorek (13.01) funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie zastali 32-latka. Po przeszukaniu ujawnili należące do niego narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 800 gramów marihuany, przeszło 300 gramów kryształu 2C-B, blisko 130 gramów amfetaminy oraz ponad 20 gramów tabletek MDMA. Łączna waga środków przekroczyła 1,2 kilograma.

Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że są to substancje, których posiadanie jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszystkie zabezpieczone środki zostały przekazane do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

W czwartek, na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.



  • W 2025 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i jednostek podległych zabezpieczyli łącznie ponad 119 kilogramów narkotyków, skutecznie eliminując z czarnorynkowego obiegu znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. To wynik wyraźnie wyższy niż w 2024 roku, kiedy wycofano z obiegu łącznie 89 kilogramów.
  • Szczególnie istotny jest wkład wydziału do walki z przestępczością narkotykową i pseudokibiców, którego policjanci w minionym roku zabezpieczyli blisko 40 kilogramów narkotyków.

Region

Podpalenia lasów w regionie Leśnicy użyli samolotu gaśniczego. Apelują o reagowanie

Podpalenia lasów w regionie! Leśnicy użyli samolotu gaśniczego. Apelują o reagowanie

2025-04-04, 21:16
Prawie 68 mln zł na projekty w całym województwie. Umowy wręczone

Prawie 68 mln zł na projekty w całym województwie. Umowy wręczone

2025-04-04, 21:03
Mężczyzna z siekierą na bydgoskich Wyżynach. Zmuszał do kupowania mu alkoholu

Mężczyzna z siekierą na bydgoskich Wyżynach. Zmuszał do kupowania mu alkoholu

2025-04-04, 20:21
Magdalena Biejat w Inowrocławiu: Obniżenie składki dla przedsiębiorców jest szkodliwe

Magdalena Biejat w Inowrocławiu: Obniżenie składki dla przedsiębiorców jest szkodliwe

2025-04-04, 20:00
Eksperci od cyberzagrożeń dyskutowali w Bydgoszczy. SECURE Summit zakończony

Eksperci od cyberzagrożeń dyskutowali w Bydgoszczy. SECURE Summit zakończony

2025-04-04, 19:11
Udawał, że chce naprawić elektrykę. Bydgoszczanki i łodzianka straciły 60 tys. zł

Udawał, że chce naprawić elektrykę. Bydgoszczanki i łodzianka straciły 60 tys. zł

2025-04-04, 18:23
Co stało się z łosiami, które biegały po Bydgoszczy Ratusz zapewnia, że są bezpieczne

Co stało się z łosiami, które biegały po Bydgoszczy? Ratusz zapewnia, że są bezpieczne

2025-04-04, 16:44
W Świeciu powstał strażacki tor przeszkód. Pokonują go ze sprzętem [zdjęcia i wideo]

W Świeciu powstał strażacki tor przeszkód. Pokonują go ze sprzętem [zdjęcia i wideo]

2025-04-04, 16:01
Czołg Abrams i wyrzutnia rakiet HIMARS we Włocławku. Wojskowe Targi Służby i Pracy

Czołg Abrams i wyrzutnia rakiet HIMARS we Włocławku. Wojskowe Targi Służby i Pracy

2025-04-04, 15:07
Pożar w fabryce celulozy pod Szubinem. Prawdopodobnie zapaliły się kartony

Pożar w fabryce celulozy pod Szubinem. Prawdopodobnie zapaliły się kartony

2025-04-04, 14:14
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę