Cel: obronić siebie i najbliższych. Wojskowe szkolenie dla kobiet w Szubinie [wideo, zdjęcia]

2023-07-09, 09:27  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/fot. Elżbieta Rupniewska

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/fot. Elżbieta Rupniewska

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Wśród trenujących była też Wioletta Borys-Stachowiak, zastępca burmistrza Szubina.

- Przede wszystkim chciałam wziąć udział w tym szkoleniu. Samoobrona samoobroną, ale równie ważne jest niesienie pierwszej pomocy. Myślę, że nawet jeżeli ktoś, kiedyś miał jakiś kurs, czy widział, jak to się robi, to i tak trzeba tę wiedzę odświeżać - mówi Wioletta Borys-Stachowiak. - Chciałabym też nauczyć się samoobrony, żeby umieć obronić siebie, ale także swoich najbliższych.

Drugi trening pod hasłem „Samoobrona kobiet. Zaufaj wojsku”, dla kolejnej grupy pań, odbędzie się w Szubinie w niedzielę (9 lipca) - o czym mówi ppłk Andrzej Sowa z Zamiejscowego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy.

- Zapraszam również mieszkańców Szubina oraz okolicznych miejscowości do przyjścia. Nie trzeba ćwiczyć, to panie będą ćwiczyć. Pozostali mogą zapoznać się ze sprzętem oraz z innymi stoiskami promocyjnymi bogato wyposażonymi. Oczywiście zapraszamy też na żołnierską grochówkę na godzinę 13:00 - mówi ppłk Andrzej Sowa.

Promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej - taki jest cel projektu „Samoobrona kobiet. Zaufaj wojsku”. Jest on realizowany we wszystkich województwach od końca maja i potrwa do 20 sierpnia.

mówi Wioletta Borys-Stachowiak, zastępca burmistrza Szubina i inne uczestniczki szkolenia

mówi ppłk Andrzej Sowa z Zamiejscowego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy.

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/wideo: Elżbieta Rupniewska

Region

Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie

Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie

2021-09-23, 20:35
Negocjacje z bydgoskimi ratownikami medycznymi jeszcze bez przełomu

Negocjacje z bydgoskimi ratownikami medycznymi jeszcze bez przełomu

2021-09-23, 17:08
Byli zamaskowani, podczas pożaru grozili strażakom. Poszukuje ich policja

Byli zamaskowani, podczas pożaru grozili strażakom. Poszukuje ich policja

2021-09-23, 16:02
Remont Mostu Uniwersyteckiego już trwa. Jak wygląda plac budowy [wideo, zdjęcia]

Remont Mostu Uniwersyteckiego już trwa. Jak wygląda plac budowy? [wideo, zdjęcia]

2021-09-23, 15:08
Ponad 13 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Skarb Państwa stracił ponad 250 tys. zł

Ponad 13 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Skarb Państwa stracił ponad 250 tys. zł

2021-09-23, 14:19
Był twórcą bydgoskiej szkoły psychoonkologii. Prof. Paweł Izdebski nie żyje

Był twórcą bydgoskiej szkoły psychoonkologii. Prof. Paweł Izdebski nie żyje

2021-09-23, 13:22
Po zmianie przepisów i inwestycjach piesi są bezpieczniejsi na przejściach

Po zmianie przepisów i inwestycjach piesi są bezpieczniejsi na przejściach

2021-09-23, 08:38
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zapraszają do wspólnego świętowania

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zapraszają do wspólnego świętowania

2021-09-23, 07:42
Ratownicy medyczni biją brawa dla ministra Niedzielskiego. O co chodzi

Ratownicy medyczni biją brawa dla ministra Niedzielskiego. O co chodzi?

2021-09-22, 19:35
Błażej Deręgowski z Torunia ambasadorem kampanii Szpik daleko od kręgosłupa [wideo]

Błażej Deręgowski z Torunia ambasadorem kampanii „Szpik daleko od kręgosłupa" [wideo]

2021-09-22, 18:29
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę