Co za mecz Polonii! Okazałe zwycięstwo nad beniaminkiem przy Sportowej
Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz przedłużają serię zwycięstw do czterech. W 7. kolejce Metalkas 2. Ekstraligi bydgoszczanie nie dali najmniejszych szans Unii Tarnów i wygrali 58:32.
Podopieczni Tomasza Bajerskiego są w gazie i byli uznawani za „murowanych” faworytów w starciu z beniaminkiem. Niewielu oczekiwało jednak aż tak okazałego zwycięstwa gospodarzy. Poloniści wyszli na prowadzenie już w pierwszym biegu i nie oddali go do samego końca.
Trudno zatem wskazać punkt przełomowy, gdyż „Gryfy od samego początku miały wszystko pod kontrolą. O dziwo, znakomicie zaprezentowali się również młodzieżowcy (dotychczas pięta achillesowa). Bartosz Nowak, Kacper Andrzejewski i Emil Maroszek wspólnie dołożyli do drużynowego dorobku aż 16 „oczek”.
Jedyne biegowe zwycięstwo tarnowian to gonitwa numer osiem (warto zaznaczyć, że w biegach nominowanych prezentowali nas wyłącznie młodzieżowcy). Wówczas Mateusz Szczepaniak zaprezentował znakomity refleks ze startu i przywiózł za swoimi plecami Krzysztofa Buczkowskiego. Nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż przewaga i tak była dość okazała – 12 punktów.
Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Autona Unia Tarnów 58:32