Damian Kulig z Polskiego Cukru Toruń: Nie graliśmy tak agresywnie jak się umówiliśmy

2019-12-12, 12:00  Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski
Na zdjęciu Damian Kulig (z prawej) z Polskiego Cukru Toruń podczas meczu z BAXI Manresa w 8. kolejce koszykarskiej Lidze Mistrzów 2019/2020. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Na zdjęciu Damian Kulig (z prawej) z Polskiego Cukru Toruń podczas meczu z BAXI Manresa w 8. kolejce koszykarskiej Lidze Mistrzów 2019/2020. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń przegrali u siebie z hiszpańskim zespołem BAXI Manresa 102:121 w 8. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA, notując siódmą porażkę w rozgrywkach. "Nie graliśmy tak agresywnie jak się umówiliśmy" - powiedział Damian Kulig.

Polski Cukier Toruń przegrał z hiszpańskim Baxi Manresa po niezwykle ofensywnym spotkaniu. Wicemistrzowie Polski rzucili 102 punkty, ale rywale aż 121. Goście raz po raz trafiali za trzy punkty i już po pierwszej połowie mieli na koncie 65 punktów. Torunianie przez 20 minut trzymali się dzielnie i przegrywali zaledwie kilkoma oczkami. Aż takiej kanonady nie byli jednak w stanie wytrzymać.

"Mieliśmy swoje założenia taktyczne na ten mecz, ale kompletnie ich nie realizowaliśmy. Nie graliśmy na tyle agresywnie, na ile umówiliśmy się przed meczem w szatni" - podkreślił Kulig, który wrócił do gry po kilku tygodniach walki z kontuzją.

Reprezentant Polski ocenił, że jego zespół dał się rywalom otworzyć w rzutach za trzy, a rywale są dobrą drużyną i wykorzystali to w stu procentach. Hiszpański zespół trafił w środę 19 "trójek" na 31 prób, notując w tym elemencie świetną skuteczność na poziomie blisko 62 procent.

"Jeżeli rywale złapią rytm, to później nie jest łatwo z nimi rywalizować. Zabrakło agresywności i to w mojej ocenie spowodowało tak wysoką przegraną. Cały czas uczymy się gry w Europie. Szkoda, że od początku nie mogliśmy występować w tych rozgrywkach w pełnym składzie, bo było sporo kontuzji. Mam nadzieję, że z Ligi Mistrzów wyciągniemy odpowiednie wnioski i będziemy w polskiej lidze grać tak dobrze, jak do tej pory" - podkreślił Kulig.

Po raz kolejny dobry mecz w zespole Polskiego Cukru rozegrał Keith Hornsby, który rzucił 23 punkty. Hiszpanie mieli jednak zdecydowanie bardziej wyrównany skład i ani przez moment ich wygrana nie była zagrożona. Wśród gości najlepiej punktowali Deividas Dulkys (były koszykarz Arki Gdynia) i William Magarity, którzy zanotowali po 20 "oczek".

"Grali z nami jak z juniorami. Trochę tak to wyglądało. Wszystko rozchodziło się o koncentrację. Trochę wszyscy za mocno skupiamy się na ataku, a za mało na obronie. Potem wynik jest, jaki jest. To kolejne 120 punktów rzucone w naszej hali. Nie wygląda to dobrze" - powiedział rozgrywający torunian Jakub Schenk.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Polski Cukier rozegra 17 grudnia na wyjeździe z francuskim zespołem SIG Strasbourg, z którym zanotował dotychczas jedyną wygraną w rozgrywkach. W październiku wicemistrzowie Polski wygrali u siebie 97:81.

Toruń
koszykówka

Sport

Ekstraklasa koszykarek - Energa Toruń mierzy w finał rozgrywek

Ekstraklasa koszykarek - Energa Toruń mierzy w finał rozgrywek

2019-04-02, 14:00
Ekstraklasa piłkarska - mistrz gra z wicemistrzem, a lider z Arką

Ekstraklasa piłkarska - mistrz gra z wicemistrzem, a lider z Arką

2019-04-02, 12:00
Ekstraklasa koszykarek  Artego chce potwierdzić swój potencjał w finałach

Ekstraklasa koszykarek – Artego chce potwierdzić swój potencjał w finałach

2019-04-02, 10:33
Medaliści z igrzysk w Abu Dhabi spotkali się z Rafałem Bruskim

Medaliści z igrzysk w Abu Dhabi spotkali się z Rafałem Bruskim

2019-04-02, 07:30
Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki!

2019-04-01, 16:00
Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce odbędą się w Toruniu

Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce odbędą się w Toruniu

2019-04-01, 14:27
Ekstraklasa piłkarska - wysoka porażka Legii w ligowym klasyku

Ekstraklasa piłkarska - wysoka porażka Legii w ligowym klasyku

2019-04-01, 13:35
1. liga siatkarek - po dwóch meczach finałowych Joker Świecie remisuje

1. liga siatkarek - po dwóch meczach finałowych Joker Świecie remisuje

2019-04-01, 12:28
1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz druga w rundzie zasadniczej

1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz druga w rundzie zasadniczej

2019-04-01, 10:48
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz coraz dalej 11. miejsca

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz coraz dalej 11. miejsca

2019-04-01, 09:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę