Damian Kulig z Polskiego Cukru Toruń: Nie graliśmy tak agresywnie jak się umówiliśmy

2019-12-12, 12:00  Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski
Na zdjęciu Damian Kulig (z prawej) z Polskiego Cukru Toruń podczas meczu z BAXI Manresa w 8. kolejce koszykarskiej Lidze Mistrzów 2019/2020. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Na zdjęciu Damian Kulig (z prawej) z Polskiego Cukru Toruń podczas meczu z BAXI Manresa w 8. kolejce koszykarskiej Lidze Mistrzów 2019/2020. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń przegrali u siebie z hiszpańskim zespołem BAXI Manresa 102:121 w 8. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA, notując siódmą porażkę w rozgrywkach. "Nie graliśmy tak agresywnie jak się umówiliśmy" - powiedział Damian Kulig.

Polski Cukier Toruń przegrał z hiszpańskim Baxi Manresa po niezwykle ofensywnym spotkaniu. Wicemistrzowie Polski rzucili 102 punkty, ale rywale aż 121. Goście raz po raz trafiali za trzy punkty i już po pierwszej połowie mieli na koncie 65 punktów. Torunianie przez 20 minut trzymali się dzielnie i przegrywali zaledwie kilkoma oczkami. Aż takiej kanonady nie byli jednak w stanie wytrzymać.

"Mieliśmy swoje założenia taktyczne na ten mecz, ale kompletnie ich nie realizowaliśmy. Nie graliśmy na tyle agresywnie, na ile umówiliśmy się przed meczem w szatni" - podkreślił Kulig, który wrócił do gry po kilku tygodniach walki z kontuzją.

Reprezentant Polski ocenił, że jego zespół dał się rywalom otworzyć w rzutach za trzy, a rywale są dobrą drużyną i wykorzystali to w stu procentach. Hiszpański zespół trafił w środę 19 "trójek" na 31 prób, notując w tym elemencie świetną skuteczność na poziomie blisko 62 procent.

"Jeżeli rywale złapią rytm, to później nie jest łatwo z nimi rywalizować. Zabrakło agresywności i to w mojej ocenie spowodowało tak wysoką przegraną. Cały czas uczymy się gry w Europie. Szkoda, że od początku nie mogliśmy występować w tych rozgrywkach w pełnym składzie, bo było sporo kontuzji. Mam nadzieję, że z Ligi Mistrzów wyciągniemy odpowiednie wnioski i będziemy w polskiej lidze grać tak dobrze, jak do tej pory" - podkreślił Kulig.

Po raz kolejny dobry mecz w zespole Polskiego Cukru rozegrał Keith Hornsby, który rzucił 23 punkty. Hiszpanie mieli jednak zdecydowanie bardziej wyrównany skład i ani przez moment ich wygrana nie była zagrożona. Wśród gości najlepiej punktowali Deividas Dulkys (były koszykarz Arki Gdynia) i William Magarity, którzy zanotowali po 20 "oczek".

"Grali z nami jak z juniorami. Trochę tak to wyglądało. Wszystko rozchodziło się o koncentrację. Trochę wszyscy za mocno skupiamy się na ataku, a za mało na obronie. Potem wynik jest, jaki jest. To kolejne 120 punktów rzucone w naszej hali. Nie wygląda to dobrze" - powiedział rozgrywający torunian Jakub Schenk.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Polski Cukier rozegra 17 grudnia na wyjeździe z francuskim zespołem SIG Strasbourg, z którym zanotował dotychczas jedyną wygraną w rozgrywkach. W październiku wicemistrzowie Polski wygrali u siebie 97:81.

Toruń
koszykówka

Sport

Formuła 1 - pole position dla Hamiltona, Kubica najwolniejszy

Formuła 1 - pole position dla Hamiltona, Kubica najwolniejszy

2019-05-25, 20:25
Siopek znów jeździć będzie w Bydgoszczy

Siopek znów jeździć będzie w Bydgoszczy!

2019-05-25, 15:37
Ekstraliga żużlowa - porażka MRGARDEN GKM w Gorzowie Wlkp. Kontuzja juniora

Ekstraliga żużlowa - porażka MRGARDEN GKM w Gorzowie Wlkp. Kontuzja juniora

2019-05-24, 21:20
French Open 2019 - Hurkacz na otwarcie zagra z Djokovicem

French Open 2019 - Hurkacz na otwarcie zagra z Djokovicem

2019-05-24, 14:00
Ekstraklasa koszykarzy  Frasunkiewicz: więcej brudnych zagrań w życiu nie widziałem

Ekstraklasa koszykarzy – Frasunkiewicz: więcej "brudnych" zagrań w życiu nie widziałem

2019-05-24, 12:00
Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

2019-05-24, 11:00
Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

2019-05-24, 09:11
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania!

2019-05-23, 20:46
Miliardy ludzi kochają tę grę A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20 [dojazd, parkingi]

Miliardy ludzi kochają tę grę! A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20! [dojazd, parkingi]

2019-05-23, 18:23
Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

2019-05-23, 08:43
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę