Turniej WTA w Warszawie - Iga Świątek triumfatorką. 15. tytuł w jej karierze

2023-07-30, 15:00  Polska Agencja Prasowa
Polka Iga Świątek po zwycięstwie w meczu finałowym z Niemką Laurą Siegemund/fot. Piotr Nowak, PAP

Polka Iga Świątek po zwycięstwie w meczu finałowym z Niemką Laurą Siegemund/fot. Piotr Nowak, PAP

Iga Świątek wygrała z Niemką Laurą Siegemund 6:0, 6:1 w finale turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. Liderka światowego rankingu tenisistek została pierwszą z biało-czerwonych, która w zawodach cyklu WTA w Polsce wywalczyła tytuł.

Świątek w sobotę rozegrała dwa mecze. Najpierw w ćwierćfinale pokonała Czeszkę Lindę Noskovą, a następnie w półfinale mierzyła się z Belgijką Yaniną Wickmayer. Pojedynek został jednak przerwany przy stanie 6:1, 5:5 dla Polki z powodu ciemności i braku sztucznego oświetlenia na korcie. W niedzielę, zaledwie godzinę przed rozpoczęciem finału, liderka światowego rankingu zakończyła spotkanie wygraną 6:1, 7:6 (8-6).

W sobotę dwa starcia rozegrała także Siegemund. W sumie spędziła na korcie blisko sześć godzin i 20 minut, bowiem najpierw w trzech setach wyeliminowała Włoszkę Lucrezię Stefanini, a następnie również w trzech partiach swoją rodaczkę Tatjanę Marię.

W niedzielnym finale widać było zmęczenie u Niemki, która w premierowej odsłonie często trafiała w siatkę i nie była w stanie wygrać ani jednego gema. Polka triumfowała 6:0 po 31 minutach gry przy głośnym wsparciu kibiców. Z trybun słychać było hasła "Brawo Iga, nasza duma i dobro narodowe".

Druga partia wyglądał podobnie, jednak Siegemund zdołała zwyciężyć w jednym gemie przy swoim podaniu. Tylko na tyle było ją stać, 22-letnia raszynianka triumfowała w całym meczu po zaledwie godzinie i dziewięciu minutach rywalizacji. W całej imprezie nie straciła ani jednego seta.

- Przyznam szczerze, że ten turniej był trudniejszy pod względem stresu niż French Open. Dawałam z siebie wszystko przez ostatni tydzień - przyznała Świątek po meczu, podkreślając, jak ważna była to impreza dla jej rodziny, bowiem jednym z organizatorów był ojciec tenisistki, Tomasz.

To było drugie spotkanie tenisistek i druga wygrana Świątek. Wcześniej wyeliminowała Siegemund w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie w 2021 roku.

"Przepraszam, że nie postawiłam Idze trudniejszych warunków, ale wczoraj było dla mnie trochę za wiele, moje nogi zostały dzisiaj w hotelu" - powiedziała Niemka podczas wręczania nagród, równocześnie gratulując Polce zwycięstwa.

Liderka światowego rankingu znacznie poprawiła tym samym wynik z ubiegłorocznej edycji turnieju, gdy odpadła w ćwierćfinale po porażce z późniejszą triumfatorką, Francuzką Caroline Garcią. Jest pierwszą z biało-czerwonych zawodniczek, która wywalczyła tytuł imprezy z cyklu WTA rozgrywanej nad Wisłą.

W pierwszej rundzie singla w Warszawie odpadły Maja Chwalińska i Weronika Ewald.

W niedzielnym finale debla, który zaplanowano na 15.30, zagrają natomiast Weronika Falkowska i Katarzyna Piter. Ich rywalkami będą Watson i Wickmayer.

Druga z rzędu edycja zawodów WTA w Warszawie rozgrywana jest na kortach twardych Legia Tenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A.

Wyniki finału:
Iga Świątek (Polska, 1) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:0, 6:1.

Sport

Wilfredo Leon przeszedł operację kolana. Teraz pora na rehabilitację

Wilfredo Leon przeszedł operację kolana. Teraz pora na rehabilitację

2022-06-08, 14:46
GKM Grudziądz z wygraną w Ekstralidze U-24. KS Toruń wyraźnie przegrał

GKM Grudziądz z wygraną w Ekstralidze U-24. KS Toruń wyraźnie przegrał

2022-06-07, 21:05
Jakub Nizioł w kadrze Polski na mecze eliminacyjne do MŚ

Jakub Nizioł w kadrze Polski na mecze eliminacyjne do MŚ

2022-06-07, 17:44
Reprezentacja Polski powalczy o tenisowe zwycięstwo w Glasgow

Reprezentacja Polski powalczy o tenisowe zwycięstwo w Glasgow

2022-06-07, 14:11
Szymon Woźniak awansował do GP Challenge. Nieudany występ Patryka Dudka

Szymon Woźniak awansował do GP Challenge. Nieudany występ Patryka Dudka

2022-06-06, 22:20
Nowy prezes Anwilu: Klubowi nie grozi zakończenie działalności [WYWIAD]

Nowy prezes Anwilu: Klubowi nie grozi zakończenie działalności [WYWIAD]

2022-06-06, 18:36
Rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Medaliści IO najlepsi w swoich konkurencjach

Rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Medaliści IO najlepsi w swoich konkurencjach

2022-06-06, 15:52
Polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej LN zwycięstwem

Polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej LN zwycięstwem

2022-06-06, 12:18
Unia zwycięska. Włocłavia wygrała hit [WYNIKI 30. KOLEJKI IV LIGI]

Unia zwycięska. Włocłavia wygrała hit [WYNIKI 30. KOLEJKI IV LIGI]

2022-06-05, 22:00
LOTTO Bydgostia po raz trzydziesty wioślarskim mistrzem Polski

LOTTO Bydgostia po raz trzydziesty wioślarskim mistrzem Polski

2022-06-05, 21:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę