El. do LKE: Pogoń Szczecin i Lech Poznań z wygranymi. Legia Warszawa wyszarpała remis

2023-07-27, 23:51  Redakcja/IAR
Lech, czyli ćwierćfinalista LKE w minionym sezonie, dobrze rozpoczął walkę o awans do fazy grupowej/fot.: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Lech, czyli ćwierćfinalista LKE w minionym sezonie, dobrze rozpoczął walkę o awans do fazy grupowej/fot.: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Trzy polskie kluby rozpoczęły walkę o awans do Ligi Konferencji. Dobrze rywalizację w drugiej rundzie kwalifikacji otworzyli piłkarze Pogoni Szczecin i Lecha Poznań. Mniej powodów do zadowolenia miała Legia Warszawa.

Legia jako pierwsza wyszła na boisko, mierząc się na wyjeździe z kazachskim Ordabasy Szymkent. Mecz szybko wymknął się spod kontroli wicemistrzów Polski, gdyż w 13. minucie gospodarze otworzyli wynik. W 48. minucie sytuacja stołecznych zrobiła się bardzo zła. Kontaktowego gola zdobył Tomáš Pekhart. Na kilka minut przed końcem do wyrównania doprowadził Blaž Kramer. Tern sam zawodnik mógł dać warszawskiej drużynie zwycięstwo, ale w ostatniej akcji pojedynku nie wykorzystał dogodnej okazji.

Ordabasy Szymkent – Legia Warszawa 2:2 (1:0)
Bramki dla Legii: Pekhart (63), Kramer (86)

Mecz ocenił Rafał Augustyniak:


Lech jako jedyny grał przed własną publicznością, podejmując Żalgiris Kowno. Poznaniacy rozpoczęli spotkanie zgodnie z planem, obejmując prowadzenie w 11. minucie po bramce Dino Hoticia. W końcówce połowy „Kolejorz” wyprowadził dwa ciosy – najpierw trafienie zaliczył Antonio Milić, a potem na listę strzelców wpisał się Radosław Murawski. Po przerwie Lech stracił animusz, dzięki czemu w 57. minucie rywale odrobili część strat. Poznaniacy z kolei bezskutecznie próbowali znaleźć drogę do bramki.

Lech Poznań – Żalgiris Kowno 3:1 (3:0)
Bramki dla Lecha: Hotić (11), Milić (41), Murawski (45)

Spotkanie ocenił trener Lecha John van den Brom:


Ofensywną moc pokazała Pogoń Szczecin, która walczyła w Irlandii Północnej z Linfield FC. Na przerwę szczecinianie zeszli z wynikiem 2:0 po golach Kamila Grosickiego i João Gamboy. W 54. minucie rywale złapali kontakt, ale „Portowcy” zareagowali w bardzo dobry sposób, w krótkim odstępie czasu zdobywając dwie bramki. Ich autorami zostali Mariusz Malec i Efthymios Koulouris. W 80. minucie gospodarze odpowiedzieli trafieniem, ale to polski klub ustalił wynik meczu, a konkretnie zrobił to Mariusz Fornalczyk.

Linfield FC – Pogoń Szczecin 2:5 (0:2)
Bramki dla Pogoni: Grosicki (14), Gamboy (40), Malec (63), Koulouris (66), Fornalczyk (90+4)

Spotkanie ocenił Mariusz Malec:

Sport

Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat [dźwięk]

Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat! [dźwięk]

2020-05-14, 10:46
Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

2020-05-13, 21:46
Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

2020-05-13, 21:05
Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

2020-05-13, 16:37
Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

2020-05-13, 12:42
Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

2020-05-12, 13:23
Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

2020-05-11, 16:29
Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

2020-05-11, 13:27
Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

2020-05-08, 14:27
Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM

Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM!

2020-05-08, 08:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę