Wieloboiści uczcili pamięć znakomitego trenera. Rozegrano 2. Memoriał Wiesława Czapiewskiego

2023-07-24, 08:17  inf. prasowa/Redakcja
Adrianna Sułek nie zaliczy występu do udanych/fot.: inf. prasowa

Adrianna Sułek nie zaliczy występu do udanych/fot.: inf. prasowa

W miniony weekend na stadionie bydgoskiego Zawiszy rozegrano 2. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, w którym rywalizowali wieloboiści. U pań dopiero siódme miejsce zajęła Adrianna Sułek z Brdy Bydgoszcz. Tuż przed nią znalazła się Julia Słocka. Wśród mężczyzn piąty był Rafał Horbowicz, a szósty Paweł Wiesiołek. Triumfowali Austriaczka Sarah Lagger i Niemiec Kai Kazmirek.

Po sobotnich zmaganiach Sułek mogła myśleć o czołowych lokatach, kończąc dzień na trzecim miejscu. Niedziela nie była jednak dla niej udana. Potwierdziła to ostatnia konkurencja, czyli bieg na 800 metrów, którego bydgoszczanka nie ukończyła.

– Nie lubię widnieć w środku stawki. Widząc, że dziewczyny mi „odjeżdżają” oraz mając świadomość, że zostało 500 metrów do mety, a powoli słabnę, nie chciałam kończyć rywalizacji z wolnym czasem. Nie widziałam sensu dalszej walki, zwłaszcza że wynik byłby daleki od rekordu życiowego – wyjaśniła Sułek. – Zrobiłam tyle, ile mogłam i na ile pozwalało mi zdrowie – dodała Sułek.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji wieloboistek:

1. Sarah Lagger – 6089 punktów
2. Vanessa Grimm – 6058 punktów
3. Rita Nemes – 6049 punktów
4. Julia Loban – 6033 punkty
5. Tori West – 5788 punktów
6. Julia Słocka – 5730 punktów
7. Adrianna Sułek – 5110 punktów
+ cztery niesklasyfikowane zawodniczki

Podczas rywalizacji dziesięcioboistów swoje „pięć minut” mieli reprezentanci Polski. Rafał Horbowicz wygrał konkurs rzutu dyskiem. Paweł Wiesiołek okazał się najlepszy w biegu na 1500 metrów.

– Udało się zdobyć korzystne miejsce i dobry wynik. Rzut dyskiem poszedł jak najbardziej po mojej myśli. Jeszcze dwa lata temu wynik ponad 7700 punktów brałbym w ciemno, a teraz w ogóle mnie nie zadowala – swój występ podsumował Horbowicz.

Wyniki rywalizacji wieloboistów:

1. Kai Kazmirek – 8038 punktów
2. Adam Helcelet – 8034 punkty
3. Edgaras Benkunskas – 7947 punktów
4. Finley Gaio – 7935 punktów
5. Rafal Horbowicz – 7715 punktów
6. Paweł Wiesiołek – 7575 punktów
7. Marek Lukas – 7478 punktów
+ pięciu niesklasyfikowanych zawodników

Przy okazji rozegrano też konkursy skoku o tyczce pań i rzutu oszczepem panów. Najlepsi byli Emilia Kusy oraz Marcin Krukowski.

Impreza została poświęcona Wiesławowi Czapiewskiemu – byłemu dziesięcioboiście, a później znakomitemu trenerowi, który prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, Pawła Wojciechowskiego czy Adriannę Sułek.

Trenera Wiesława Czapiewskiego wspomniał Paweł Wojciechowski. Materiał przygotował Maciej Wilkowski

Sport

Manchester City i Liverpool uzupełnili stawkę półfinalistów LM

Manchester City i Liverpool uzupełnili stawkę półfinalistów LM

2022-04-14, 08:21
BKS w półfinale Tauron 1. Ligi. Bydgoszczanie wygrali w Siedlcach

BKS w półfinale Tauron 1. Ligi. Bydgoszczanie wygrali w Siedlcach

2022-04-13, 19:59
Astoria poza fazą play-off. Anwil wygrał, Twarde Pierniki przegrały

Astoria poza fazą play-off. Anwil wygrał, Twarde Pierniki przegrały

2022-04-13, 19:31
Trener kadry kobiet odsłonił karty na Ligę Narodów. Powrót Wołosz

Trener kadry kobiet odsłonił karty na Ligę Narodów. Powrót Wołosz

2022-04-13, 18:15
Hurkacz powalczy o ćwierćfinał turnieju w Monte Carlo [WYPOWIEDŹ]

Hurkacz powalczy o ćwierćfinał turnieju w Monte Carlo [WYPOWIEDŹ]

2022-04-13, 16:38
Polki walczyły z Norweżkami, ale rywalki okazały się lepsze

Polki walczyły z Norweżkami, ale rywalki okazały się lepsze

2022-04-13, 09:30
Bayern odpadł z LM Real awansował dopiero po dogrywce

Bayern odpadł z LM! Real awansował dopiero po dogrywce

2022-04-13, 07:30
Arka Gdynia brązowym medalistą Energa Basket Ligi Kobiet

Arka Gdynia brązowym medalistą Energa Basket Ligi Kobiet

2022-04-12, 22:28
Anioły Toruń powalczą o awans do Tauron 1. Ligi [WYPOWIEDZI]

Anioły Toruń powalczą o awans do Tauron 1. Ligi [WYPOWIEDZI]

2022-04-12, 14:36
Nieudany start Polonii. Bydgoszczanie przegrali w Niemczech

Nieudany start Polonii. Bydgoszczanie przegrali w Niemczech

2022-04-11, 21:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę