Liga Narodów: Polki z drugą porażką w rozgrywkach. Amerykanki lepsze po tie-breaku

2023-06-28, 13:51  PAP
Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała USA 2:3 w swoim pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów w Korei Południowej. Zespół Stefano Lavariniego poniósł drugą porażkę w rozgrywkach.

Można powiedzieć, że na tym etapie zmagań doszło do meczu na szczycie. Przed starciem Polki prowadziły w tabeli właśnie przed Amerykankami. Bilans obu ekip wynosił 7:1. „Biało-czerwone” czekało trudne zadanie, gdyż USA to aktualny mistrz olimpijski.

Pierwszy set był popisem polskiego zespołu, który imponował w każdym elemencie, zwłaszcza bloku i ataku. W pewnym momencie podopieczne Lavariniego prowadziły 18:13 i nie roztrwoniły przewagi. Druga partia zmieniła sytuację o 180 stopni. Amerykanki znacznie poprawiły grę, szczególnie w przyjęciu, dzięki czemu pewnie triumfowały.

Dużo więcej walki pojawiło się w trzeciej odsłonie. Po zaciętym boju Polki obroniły piłkę setową, doprowadzając do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się rywalki (25:27). W czwartym secie „biało-czerwone” prowadziły już 22:17, a potem 23:20, ale USA wyszło z opresji, mając nawet trzy piłki meczowe. Tym razem lepiej w końcówce poradziły sobie polskie zawodniczki (30:28).

Podopieczne Lavariniego długo szły za ciosem, w tie-breaku budując przewagę (7:3). Amerykańska drużyna szybko jednak wyrównała (9:9). Pierwsze spotkanie mogły skończyć Polki, lecz rywalki obroniły piłkę meczową, a następnie wygrały dwie kolejne akcje, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polska – USA 2:3 (25:17, 15:25, 25:27, 30:28, 14:16)
Polska: Wenerska, Stysiak, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Różański, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Fedusio, Nowicka, Gałkowska

Mimo porażki Polska jest niemal pewna awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w amerykańskim Arlington w dniach 12-17 lipca.

Sport

Lekkoatletyczne MŚ 2019  Iga Baumgart-Witan: Nogi do góry i odpoczynek

Lekkoatletyczne MŚ 2019 – Iga Baumgart-Witan: Nogi do góry i odpoczynek

2019-10-02, 10:00
Ekstraliga hokejowa - triumf Energi Toruń w zaległym spotkaniu

Ekstraliga hokejowa - triumf Energi Toruń w zaległym spotkaniu

2019-10-02, 08:00
Piłkarska Liga Mistrzów - dwa gole Lewandowskiego, remis Realu

Piłkarska Liga Mistrzów - dwa gole Lewandowskiego, remis Realu

2019-10-02, 05:43
Lekkoatletyczne MŚ 2019 - Piotr Lisek z brązowym medalem w skoku o tyczce

Lekkoatletyczne MŚ 2019 - Piotr Lisek z brązowym medalem w skoku o tyczce!

2019-10-01, 22:21
Lekkoatletyczne MŚ 2019 - Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic w finale na 400 metrów

Lekkoatletyczne MŚ 2019 - Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic w finale na 400 metrów!

2019-10-01, 20:39
PŚ siatkarzy - Polacy pewnie pokonali Tunezję

PŚ siatkarzy - Polacy pewnie pokonali Tunezję

2019-10-01, 11:27
El. ME 2020 - kadra Polski bez Błaszczykowskiego i Fabiańskiego

El. ME 2020 - kadra Polski bez Błaszczykowskiego i Fabiańskiego

2019-10-01, 10:00
Lekkoatletyczne MŚ 2019  piąte miejsce Lićwinko, niespodzianka na 800 m

Lekkoatletyczne MŚ 2019 – piąte miejsce Lićwinko, niespodzianka na 800 m

2019-10-01, 09:11
Ekstraklasa piłkarska - Pogoń wróciła na prowadzenie

Ekstraklasa piłkarska - Pogoń wróciła na prowadzenie

2019-09-30, 22:08
Lekkoatletyczne MŚ 2019 - Iga Baumgart-Witan w półfinale biegu na 400 metrów

Lekkoatletyczne MŚ 2019 - Iga Baumgart-Witan w półfinale biegu na 400 metrów!

2019-09-30, 19:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę