Liga Narodów: Polki z drugą porażką w rozgrywkach. Amerykanki lepsze po tie-breaku

2023-06-28, 13:51  PAP
Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała USA 2:3 w swoim pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów w Korei Południowej. Zespół Stefano Lavariniego poniósł drugą porażkę w rozgrywkach.

Można powiedzieć, że na tym etapie zmagań doszło do meczu na szczycie. Przed starciem Polki prowadziły w tabeli właśnie przed Amerykankami. Bilans obu ekip wynosił 7:1. „Biało-czerwone” czekało trudne zadanie, gdyż USA to aktualny mistrz olimpijski.

Pierwszy set był popisem polskiego zespołu, który imponował w każdym elemencie, zwłaszcza bloku i ataku. W pewnym momencie podopieczne Lavariniego prowadziły 18:13 i nie roztrwoniły przewagi. Druga partia zmieniła sytuację o 180 stopni. Amerykanki znacznie poprawiły grę, szczególnie w przyjęciu, dzięki czemu pewnie triumfowały.

Dużo więcej walki pojawiło się w trzeciej odsłonie. Po zaciętym boju Polki obroniły piłkę setową, doprowadzając do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się rywalki (25:27). W czwartym secie „biało-czerwone” prowadziły już 22:17, a potem 23:20, ale USA wyszło z opresji, mając nawet trzy piłki meczowe. Tym razem lepiej w końcówce poradziły sobie polskie zawodniczki (30:28).

Podopieczne Lavariniego długo szły za ciosem, w tie-breaku budując przewagę (7:3). Amerykańska drużyna szybko jednak wyrównała (9:9). Pierwsze spotkanie mogły skończyć Polki, lecz rywalki obroniły piłkę meczową, a następnie wygrały dwie kolejne akcje, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polska – USA 2:3 (25:17, 15:25, 25:27, 30:28, 14:16)
Polska: Wenerska, Stysiak, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Różański, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Fedusio, Nowicka, Gałkowska

Mimo porażki Polska jest niemal pewna awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w amerykańskim Arlington w dniach 12-17 lipca.

Sport

1. liga siatkarek - Joker Świecie zwycięski. Kolejna porażka Budowlanych Toruń

1. liga siatkarek - Joker Świecie zwycięski. Kolejna porażka Budowlanych Toruń

2019-12-23, 15:56
Znamy terminarz 1. ligi żużlowej. Sprawdź z kim i kiedy pojadą Polonia oraz Apator

Znamy terminarz 1. ligi żużlowej. Sprawdź z kim i kiedy pojadą Polonia oraz Apator

2019-12-23, 15:00
Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń przegrała w Gdańsku

Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń przegrała w Gdańsku

2019-12-23, 13:59
Ekstraklasa koszykarek - Artego lepsze od Pszczółki. Porażka Energi z Arką

Ekstraklasa koszykarek - Artego lepsze od Pszczółki. Porażka Energi z Arką

2019-12-23, 12:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń z kolejnym zwycięstwem

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń z kolejnym zwycięstwem

2019-12-23, 10:37
PŚ w skokach - Stoch dziewiąty w Engelbergu, podwójny sukces Kobayashiego

PŚ w skokach - Stoch dziewiąty w Engelbergu, podwójny sukces Kobayashiego

2019-12-22, 16:55
Ekstraklasa piłkarska - niespodzianki na koniec zmagań w 2019 roku

Ekstraklasa piłkarska - niespodzianki na koniec zmagań w 2019 roku

2019-12-22, 05:10
Ekstraklasa koszykarzy - porażka Astorii i minimalny triumf Anwilu

Ekstraklasa koszykarzy - porażka Astorii i minimalny triumf Anwilu

2019-12-21, 21:38
PŚ w skokach - Kamil Stoch wygrał w Engelbergu

PŚ w skokach - Kamil Stoch wygrał w Engelbergu!

2019-12-21, 20:08
Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń rozgromiła beniaminka

Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń rozgromiła beniaminka

2019-12-21, 15:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę