Wandale zdewastowali zaplecze bydgoskiego Orlika. Ogromne straty! Kim są sprawcy? [zdjęcia]

2026-06-17, 17:00  Redakcja/KB
Zniszczone zaplecze Orlika przy ul. Kościuszki w Bydgoszczy/fot. Bydgoskie Centrum Sportu/Facebook

Zniszczone zaplecze Orlika przy ul. Kościuszki w Bydgoszczy/fot. Bydgoskie Centrum Sportu/Facebook

Bydgoski Centrum Sportu publikuje zdjęcia kompletnie zniszczonej szatni i sanitariatów Orlika i apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa. Straty są dotkliwe: wybito okna, świetliki, są ślady po ognisku na posadzce...

Jak podaje BCS, sprawcy zniszczyli niemal całe wyposażenie kontenerów. Wybito okna i świetliki sufitowe, wyważono drzwi zewnętrzne, pourywano klamki oraz inne elementy wyposażenia, a drzwi wewnętrzne zostały połamane. Część kontenerów próbowano podpalić – widoczne są ślady rozpalania ognisk oraz nadpalenia posadzek. Zdewastowano nowo wyremontowane kabiny prysznicowe, uszkodzono ściany, ławki, stoły, a także sprzęt sportowy.

„Do aktu wandalizmu doszło najprawdopodobniej w weekend 13–14 czerwca. Kontenery miały służyć grupom sportowym korzystającym z obiektu pod opieką Bydgoskiego Centrum Sportu, uczniom szkół podczas zajęć wychowania fizycznego oraz mieszkańcom.
Obiekt został przejęty we wrześniu 2025 roku, a w marcu i kwietniu 2026 roku część zaplecza przeszła kompleksowy remont. W ramach prac wykonano m.in. nowe podłogi, wymieniono świetliki sufitowe, armaturę sanitarną, bojlery oraz grzejniki elektryczne. Zamontowano również nowe wyposażenie, które miało zapewnić użytkownikom komfortowe i bezpieczne warunki." - czytamy w komunikacie Bydgoskiego Centrum Sportu.

Jak podaje Bydgoskie Centrum Sportu, sprawa została zgłoszona służbom, a wszystkie okoliczności zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane.

„Apelujemy do wszystkich osób, które mogły zauważyć podejrzane zachowania w rejonie obiektu, o przekazanie wszelkich informacji na adres: sekretariat@bcsbydgoszcz.pl oraz bezpośrednio do Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Tylko wspólnym działaniem możemy chronić nasze wspólne dobro i przeciwdziałać podobnym zdarzeniom w przyszłości." - napisało BCS.

Region

Toruń świętuje 106. rocznicę powrotu do wolnej Polski. Budujemy pomost

Toruń świętuje 106. rocznicę powrotu do wolnej Polski. „Budujemy pomost”

2026-01-16, 20:20
Kilka dni potrwa rozbiórka tego, co zostało z kamienicy w centrum Inowrocławia

Kilka dni potrwa rozbiórka tego, co zostało z kamienicy w centrum Inowrocławia

2026-01-16, 19:40
Szkoła uratowana. Samorządowcy ugięli się pod ciężarem argumentów rodziców

Szkoła uratowana. Samorządowcy ugięli się pod ciężarem argumentów rodziców

2026-01-16, 19:00
Poniżali i bili kolegę, wszystko filmowali. Nastolatkami zajmie się sąd rodzinny

Poniżali i bili kolegę, wszystko filmowali. Nastolatkami zajmie się sąd rodzinny

2026-01-16, 18:30
Pasji mają tyle, że dzielą się nią bez końca. Noc biologów trwała... od rana do zmierzchu [zdjęcia]

Pasji mają tyle, że dzielą się nią bez końca. Noc biologów trwała... od rana do zmierzchu [zdjęcia]

2026-01-16, 18:00
Dziennikarze PR PiK na tropie średniowiecznych toruńskich witraży. Od lat nikt nie wiedział, gdzie są

Dziennikarze PR PiK na tropie średniowiecznych toruńskich witraży. Od lat nikt nie wiedział, gdzie są

2026-01-16, 17:15
Wskoczyli do zimnej wody i ratowali ludzi, pod którymi załamał się lód. Ćwiczenia strażaków [zdjęcia]

Wskoczyli do zimnej wody i „ratowali" ludzi, pod którymi załamał się lód. Ćwiczenia strażaków [zdjęcia]

2026-01-16, 15:40
Polski ambasador pojedzie na Grenlandię - zapowiedział w PR PiK Radosław Sikorski [Rozmowa Dnia]

Polski ambasador pojedzie na Grenlandię - zapowiedział w PR PiK Radosław Sikorski [Rozmowa Dnia]

2026-01-16, 14:50
Miał trzy zakazy kierowania autem, ale usiadł za kierownicą. Teraz może trafić na 5 lat do więzienia

Miał trzy zakazy kierowania autem, ale usiadł za kierownicą. Teraz może trafić na 5 lat do więzienia

2026-01-16, 14:43
Będzie zarządzał kolekcją Muzeum Wojsk Lądowych. Bydgoska instytucja ma nowego szefa

Będzie zarządzał kolekcją Muzeum Wojsk Lądowych. Bydgoska instytucja ma nowego szefa

2026-01-16, 13:50
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę