„Miasto jest dobrze zarządzane". Prezydent Bydgoszczy z wotum zaufania i absolutorium

2026-06-10, 20:50  Tatiana Adonis/KB
Sesja Rady Miasta Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis/archiwum

Sesja Rady Miasta Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis/archiwum

Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Bydgoszczy. „Za" głosowali m.in. radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, „przeciw" Bydgoskiej Prawicy. - Dziękuję przede wszystkim WAM, mieszkańcom – to dla Was zmieniamy Bydgoszcz w nowoczesną metropolię - napisał w mediach społecznościowych Rafał Bruski.

Głosowanie poprzedziła wielogodzinna dyskusja nad stanem miasta i sprawozdaniem skarbnika z wykonania budżetu za 2025 rok.

Raport o stanie miasta to ponad 400-stronnicowy dokument, który pokazuje, jak funkcjonuje Bydgoszcz i jej poszczególne obszary: od finansów, przez demografię, po transport. Radni dyskutowali o nim wiele godzin, następnie poznali podsumowanie finansowe miasta za zeszły rok.

- Jesteśmy przekonani, że miasto jest dobrze zarządzane - mówi radny Jakub Mikołajczak z Koalicji Obywatelskiej. - Finanse, co jest podstawą dyskusji okołobudżetowej, są w sytuacji bardzo dobrej, więc jesteśmy w stanie otwarcie patrzeć w przyszłość i być gotowi na choćby absorpcję dodatkowych środków unijnych, dodatkowy rozwój miasta.

Innego zdania byli radni bydgoskiej prawicy. - Wykazywaliśmy kilka problemów, z którymi boryka się miasto - mówi Paweł Bokiej. - Uważamy, że nie jest wystarczająco skutecznie zarządzane przez pana prezydenta.

  • Ostatecznie prezydent Rafał Bruski uzyskał wotum zaufania i absolutorium.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Śledztwo po pożarze w Sępólnie Krajeńskim. Zginął w nim 60-letni mężczyzna

Śledztwo po pożarze w Sępólnie Krajeńskim. Zginął w nim 60-letni mężczyzna

2025-12-21, 12:33
Rower produkujący koktajle i choinka z butelek. Tak wyglądała edukacyjna zabawa w Bydgoszczy [zdjęcia]

Rower produkujący koktajle i choinka z butelek. Tak wyglądała edukacyjna zabawa w Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-12-21, 07:55
Przed salą koncertową na Jordankach i na moście przysiadły kolejny anioły. W Toruniu jest ich już dziewięć

Przed salą koncertową na Jordankach i na moście przysiadły kolejny anioły. W Toruniu jest ich już dziewięć

2025-12-20, 22:02
Tragedia w Sępólnie Krajeńskim. W pożarze budynku gospodarczego zginęła jedna osoba

Tragedia w Sępólnie Krajeńskim. W pożarze budynku gospodarczego zginęła jedna osoba

2025-12-20, 21:37
W toruńskiej Sercowni odbyła się wigilia dla osób w kryzysie bezdomności

W toruńskiej Sercowni odbyła się wigilia dla osób w kryzysie bezdomności

2025-12-20, 20:45
Nie żyje prof. Andrzej Kola, wybitny naukowiec z UMK, który kierował pracami archeologów w Charkowie

Nie żyje prof. Andrzej Kola, wybitny naukowiec z UMK, który kierował pracami archeologów w Charkowie

2025-12-20, 20:38
Święta coraz bliżej. We włocławskim ratuszu zorganizowano miejską wigilię

Święta coraz bliżej. We włocławskim ratuszu zorganizowano miejską wigilię

2025-12-20, 19:41
Zderzenie czterech pojazdów w Kłódce pod Grudziądzem [zdjęcia]

Zderzenie czterech pojazdów w Kłódce pod Grudziądzem [zdjęcia]

2025-12-20, 18:14
Inowrocław. Pijany poszedł z psem na spacer. Zwierzę nie przeżyło

Inowrocław. Pijany poszedł z psem na spacer. Zwierzę nie przeżyło

2025-12-20, 18:12
Spotkanie wigilijne dla bezdomnych w Bydgoszczy. Nie zabrakło ani karpia, ani zupy grzybowej [wideozdjęcia]

Spotkanie wigilijne dla bezdomnych w Bydgoszczy. Nie zabrakło ani karpia, ani zupy grzybowej [wideo+zdjęcia]

2025-12-20, 16:50
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę