„Miasto jest dobrze zarządzane". Prezydent Bydgoszczy z wotum zaufania i absolutorium

2026-06-10, 20:50  Tatiana Adonis/KB
Sesja Rady Miasta Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis/archiwum

Sesja Rady Miasta Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis/archiwum

Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Bydgoszczy. „Za" głosowali m.in. radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, „przeciw" Bydgoskiej Prawicy. - Dziękuję przede wszystkim WAM, mieszkańcom – to dla Was zmieniamy Bydgoszcz w nowoczesną metropolię - napisał w mediach społecznościowych Rafał Bruski.

Głosowanie poprzedziła wielogodzinna dyskusja nad stanem miasta i sprawozdaniem skarbnika z wykonania budżetu za 2025 rok.

Raport o stanie miasta to ponad 400-stronnicowy dokument, który pokazuje, jak funkcjonuje Bydgoszcz i jej poszczególne obszary: od finansów, przez demografię, po transport. Radni dyskutowali o nim wiele godzin, następnie poznali podsumowanie finansowe miasta za zeszły rok.

- Jesteśmy przekonani, że miasto jest dobrze zarządzane - mówi radny Jakub Mikołajczak z Koalicji Obywatelskiej. - Finanse, co jest podstawą dyskusji okołobudżetowej, są w sytuacji bardzo dobrej, więc jesteśmy w stanie otwarcie patrzeć w przyszłość i być gotowi na choćby absorpcję dodatkowych środków unijnych, dodatkowy rozwój miasta.

Innego zdania byli radni bydgoskiej prawicy. - Wykazywaliśmy kilka problemów, z którymi boryka się miasto - mówi Paweł Bokiej. - Uważamy, że nie jest wystarczająco skutecznie zarządzane przez pana prezydenta.

  • Ostatecznie prezydent Rafał Bruski uzyskał wotum zaufania i absolutorium.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Nawet nie wie człowiek, na co patrzeć. Tak było na Zlocie Resorówek w Inowrocławiu [zdjęcia]

„Nawet nie wie człowiek, na co patrzeć”. Tak było na Zlocie Resorówek w Inowrocławiu [zdjęcia]

2026-01-05, 07:55
Górale w Lubiczu Dolnym śpiewali z mieszkańcami kolędy i pastorałki pod gołym niebem [zdjęcia]

Górale w Lubiczu Dolnym śpiewali z mieszkańcami kolędy i pastorałki pod gołym niebem [zdjęcia]

2026-01-05, 07:00
Zimna noc w Kujawsko-Pomorskiem. W poniedziałek będzie cieplej, a później bardziej przymrozi

Zimna noc w Kujawsko-Pomorskiem. W poniedziałek będzie cieplej, a później bardziej przymrozi!

2026-01-04, 21:36
Unisław to kujawsko-pomorskie Chamonix Na stoku tłumy z nartami i deskami [zdjęcia, wideo]

Unisław to kujawsko-pomorskie Chamonix! Na stoku tłumy z nartami i deskami [zdjęcia, wideo]

2026-01-04, 20:30
Nie jest im zimno Miłośnicy lodowatej kąpieli spotkali się nad Jeziorem Chełmżyńskim [zdjęcia]

Nie jest im zimno? Miłośnicy lodowatej kąpieli spotkali się nad Jeziorem Chełmżyńskim [zdjęcia]

2026-01-04, 19:11
Toruńska rzeź drzew. Mamy nowe informacje od osób, które były wtedy w lesie [zdjęcia]

Toruńska rzeź drzew. Mamy nowe informacje od osób, które były wtedy w lesie [zdjęcia]

2026-01-04, 17:45
Wśród łuczników z Torunia napięcie rośnie Właśnie rozpoczął się nowy sezon [zdjęcia]

Wśród łuczników z Torunia napięcie rośnie! Właśnie rozpoczął się nowy sezon [zdjęcia]

2026-01-04, 16:30
Pługosolarki i odśnieżarki na kujawsko-pomorskich drogach. Aktualnie 30 maszyn w trasie

Pługosolarki i odśnieżarki na kujawsko-pomorskich drogach. Aktualnie 30 maszyn w trasie

2026-01-04, 16:03
Grypa w Kujawsko-Pomorskiem. Podobno wirus nie jest bardziej zjadliwy niż poprzedni [sonda]

Grypa w Kujawsko-Pomorskiem. Podobno wirus nie jest bardziej zjadliwy niż poprzedni [sonda]

2026-01-04, 15:10
Zderzenia na kujawsko-pomorskich drogach. W dwóch miejscach regionu są utrudnienia

Zderzenia na kujawsko-pomorskich drogach. W dwóch miejscach regionu są utrudnienia

2026-01-04, 14:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę