W policji już nie pracują, ale wciąż trzymają się razem. Branżowy jubileusz w Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-10-07, 17:17  Maciej Wilkowski/Redakcja
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat. W naszym regionie organizacja ta zrzesza około 1300 osób. Część z nich spotkała się na jubileuszowej gali, która we wtorek odbyła się w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Były podziękowania dla władz, organizacji i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem. Zasłużonym osobom wręczono medale i odznaczenia.

- Naszym najważniejszym celem jest szeroko rozumiana ochrona praw policyjnych emerytów i rencistów, ale równie ważna jest integracja naszego środowiska - mówi Mirosława Gruszczyńska, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego zarządu Stowarzyszenia.
- Przebywanie w środowisku byłych i nowych kolegów emerytów i rencistów powoduje, że nikt nie czuje się wyobcowany, jest kontakt z ludźmi i każdy czuje się potrzebny. Gdzie można nas spotkać? Przy komendach i przy niektórych komisariatach działają nasze koła. Na mniejszym terenie łatwiej zintegrować osoby z danego środowiska. Przynajmniej raz w roku organizujemy spotkanie w ośrodku wypoczynkowym „Arka" w Jarosławcu. Przyjeżdżają także przyjaciele i rodziny naszych emerytów i rencistów.

- Członkowie policyjnego stowarzyszenia mają wspólne tematy i historię zawodową - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji. - Nie wiem, czy w przyszłości, jako policyjna emerytka wstąpię do stowarzyszenia, ale myślę że widywanie starych znajomych i ludzi, z którymi się pracowało przez wiele lat, jest takim naturalnym przedłużeniem tej bardzo ważnej części naszego życia, którą jest praca.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac dzieci zatytułowana: „Kobiety w Policji".

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Wyniki z egzaminu zaniżone na zaświadczeniach. Rodzice ósmoklasistów interweniowali w OKE

Wyniki z egzaminu zaniżone na zaświadczeniach. Rodzice ósmoklasistów interweniowali w OKE

2025-07-09, 12:51
W regionie bez zagrożenia pogodowego. Wicewojewoda: Dzieci na obozach są bezpieczne

W regionie bez zagrożenia pogodowego. Wicewojewoda: Dzieci na obozach są bezpieczne

2025-07-09, 11:38
Nocny pożar domu w miejscowości Dziemionna pod Nową Wsią Wielką. Nikt nie ucierpiał

Nocny pożar domu w miejscowości Dziemionna pod Nową Wsią Wielką. Nikt nie ucierpiał

2025-07-09, 10:55
Patrole także z powietrza, przy pomocy dronów. Toruń stawia na poprawę bezpieczeństwa

Patrole także z powietrza, przy pomocy dronów. Toruń stawia na poprawę bezpieczeństwa

2025-07-09, 10:34
Nie tylko wampirka  wykopaliska w Pniu trwają. W sobotę można je zobaczyć [zdjęcia]

Nie tylko „wampirka” – wykopaliska w Pniu trwają. W sobotę można je zobaczyć! [zdjęcia]

2025-07-09, 09:16
Miał dwa zakazy prowadzenia auta, był pijany. Uderzył w drzewo i uciekał przed policją

Miał dwa zakazy prowadzenia auta, był pijany. Uderzył w drzewo i uciekał przed policją

2025-07-08, 21:07
Jedenaście autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Bydgoszczy. Umowa podpisana [wideo, zdjęcia]

Jedenaście autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Bydgoszczy. Umowa podpisana [wideo, zdjęcia]

2025-07-08, 20:08
Miejski autobus utknął na przejeździe w Inowrocławiu. Kierowca stracił prawo jazdy [wideo]

Miejski autobus utknął na przejeździe w Inowrocławiu. Kierowca stracił prawo jazdy [wideo]

2025-07-08, 19:10
Czekamy na burze i opady deszczu, poziom wód można wzrosnąć. Jest apel wojewody

Czekamy na burze i opady deszczu, poziom wód można wzrosnąć. Jest apel wojewody!

2025-07-08, 18:15
Zderzyły się trzy ciężarówki i samochód osobowy. Karambol na dziesiątce w Przyłubiu

Zderzyły się trzy ciężarówki i samochód osobowy. Karambol na „dziesiątce" w Przyłubiu

2025-07-08, 17:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę