W policji już nie pracują, ale wciąż trzymają się razem. Branżowy jubileusz w Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-10-07, 17:17  Maciej Wilkowski/Redakcja
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat. W naszym regionie organizacja ta zrzesza około 1300 osób. Część z nich spotkała się na jubileuszowej gali, która we wtorek odbyła się w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Były podziękowania dla władz, organizacji i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem. Zasłużonym osobom wręczono medale i odznaczenia.

- Naszym najważniejszym celem jest szeroko rozumiana ochrona praw policyjnych emerytów i rencistów, ale równie ważna jest integracja naszego środowiska - mówi Mirosława Gruszczyńska, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego zarządu Stowarzyszenia.
- Przebywanie w środowisku byłych i nowych kolegów emerytów i rencistów powoduje, że nikt nie czuje się wyobcowany, jest kontakt z ludźmi i każdy czuje się potrzebny. Gdzie można nas spotkać? Przy komendach i przy niektórych komisariatach działają nasze koła. Na mniejszym terenie łatwiej zintegrować osoby z danego środowiska. Przynajmniej raz w roku organizujemy spotkanie w ośrodku wypoczynkowym „Arka" w Jarosławcu. Przyjeżdżają także przyjaciele i rodziny naszych emerytów i rencistów.

- Członkowie policyjnego stowarzyszenia mają wspólne tematy i historię zawodową - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji. - Nie wiem, czy w przyszłości, jako policyjna emerytka wstąpię do stowarzyszenia, ale myślę że widywanie starych znajomych i ludzi, z którymi się pracowało przez wiele lat, jest takim naturalnym przedłużeniem tej bardzo ważnej części naszego życia, którą jest praca.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac dzieci zatytułowana: „Kobiety w Policji".

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Wypadek w Smogorzewie. Kierował bez uprawnień i uderzył w drzewo

Wypadek w Smogorzewie. Kierował bez uprawnień i uderzył w drzewo

2025-08-26, 13:43
Bydgoszcz. Teren po dawnym Zachemie zostanie przebadany. Są na to środki

Bydgoszcz. Teren po dawnym Zachemie zostanie przebadany. Są na to środki

2025-08-26, 13:02
Włocławek. W ramach systemu roweru miejskiego będzie można wypożyczać elektryki

Włocławek. W ramach systemu roweru miejskiego będzie można wypożyczać „elektryki"

2025-08-26, 11:57
Niebezpieczna jazda ciężarówki w Wieszkach. Policja ustala, kto siedział za kierownicą [wideo]

Niebezpieczna jazda ciężarówki w Wieszkach. Policja ustala, kto siedział za kierownicą [wideo]

2025-08-26, 09:52
Dobrzyń nad Wisłą. To stąd jest najpiękniejszy widok na Królową Polskich Rzek

Dobrzyń nad Wisłą. To stąd jest najpiękniejszy widok na Królową Polskich Rzek

2025-08-26, 09:00
Pożar hałdy otulin kabli i opon w Jaszczółtowie w powiecie inowrocławskim

Pożar hałdy otulin kabli i opon w Jaszczółtowie w powiecie inowrocławskim

2025-08-26, 07:03
Ślady partyzanckiej historii w Borach Tucholskich. Otwarcie wystawy w Urzędzie Marszałkowskim [zdjęcia]

Ślady partyzanckiej historii w Borach Tucholskich. Otwarcie wystawy w Urzędzie Marszałkowskim [zdjęcia]

2025-08-26, 06:54
Budżet pod lupą w Inowrocławiu. Temat pieniędzy zdominował sesję Rady Miejskiej

Budżet pod lupą w Inowrocławiu. Temat pieniędzy zdominował sesję Rady Miejskiej

2025-08-25, 21:35
Zderzenie dwóch aut osobowych w Radzyniu Chełmińskim. Ośmioletnie dziecko zostało ranne

Zderzenie dwóch aut osobowych w Radzyniu Chełmińskim. Ośmioletnie dziecko zostało ranne

2025-08-25, 20:59
To jest zbrodnia. Jarosław Kaczyński ocenił brak dofinansowania dla bydgoskiego Centrum Onkologii

„To jest zbrodnia”. Jarosław Kaczyński ocenił brak dofinansowania dla bydgoskiego Centrum Onkologii

2025-08-25, 20:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę