Strażacy z OSP Fordon nie mają się gdzie podziać. Wskazują miejsce idealne na remizę

2025-08-25, 15:58  Natasza Trzebuchowska/Redakcja
Idealna do zasiedlenia przez strażaków byłaby dawna remiza przy ulicy Sielskiej/fot. Natasza Trzebuchowska

Idealna do zasiedlenia przez strażaków byłaby dawna remiza przy ulicy Sielskiej/fot. Natasza Trzebuchowska

Strażacy z OSP Fordon poszukują nowej siedziby i apelują o pomoc. Jednostka została reaktywowana siedem lat temu i od początku zmaga się z trudnymi warunkami lokalowym. Aktualnie działa w tymczasowych remizach, a to utrudnia codzienną służbę.

- Prosimy mieszkańców, żeby wsparli nasze działania, żeby, jak my to powtarzamy, pomogli nam pomagać - mówi Arkadiusz Słomiński komendant OSP Fordon. - Nigdy nie wskazywaliśmy żadnego miejsca, do którego moglibyśmy trafić, po to, żeby w żaden sposób „nie wchodzić w szkodę". Wydawało nam się, że Fordon jest na tyle duży, że znajdziemy lokalizację, która pozwoli na nowo zakorzenić się w tej części miasta. W sytuacji, w której wszystkie nasze prośby otwarte spotykały się z negatywną odpowiedzią, postanowiliśmy sami wskazać miejsce, które historycznie jest związane z ochotniczą strażą pożarną. Idealna byłaby dawna remiza przy ulicy Sielskiej.

Obecnie strażacy ochotnicy z Fordonu swoje tymczasem zaplecze mają terenie ośrodka dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Fordońskiej - tam stacjonują najdłużej.

Budynek OSP przy ul. Sielskiej powstał w 1909 roku, wyróżnia go charakterystyczna wieża-wspinalnia. Przez dziesięciolecia służył strażakom - ochotnikom. Powrót do tego miejsca byłby przywróceniem historycznemu obiektowi jego pierwotnej funkcji. Dzisiaj to budynek ADM-u, w którym - jak dowiedziała się nasza reporterka - od ponad 60 lat mieszka jedna rodzina.

Relacja Nataszy Trzebuchowskiej

Bydgoszcz

Region

Kapsuła czasu i biesiada w XVIII-wiecznym stylu. Zielonka wspomina Kościuszkę

Kapsuła czasu i biesiada w XVIII-wiecznym stylu. Zielonka wspomina Kościuszkę

2024-10-05, 19:45
Z bydgoskimi leśnikami i Sanepidem na grzybach. W koszach podgrzybki, sowy i borowiki [zdjęcia]

Z bydgoskimi leśnikami i Sanepidem na grzybach. W koszach podgrzybki, sowy i borowiki [zdjęcia]

2024-10-05, 17:30
Prawie udałoby się złożyć całe auto Harcerze znów zbierali śmieci nad brzegiem Noteci

Prawie udałoby się złożyć całe auto! Harcerze znów zbierali śmieci nad brzegiem Noteci

2024-10-05, 16:15
Odwaga kobiet to nie tylko stanie na barykadach. Panie na kongresie w Toruniu

„Odwaga kobiet to nie tylko stanie na barykadach." Panie na kongresie w Toruniu

2024-10-05, 14:50
Nie jeden, a dwóch wędkarzy zginęło w falach Wisły. Strażacy znaleźli kolejne ciało

Nie jeden, a dwóch wędkarzy zginęło w falach Wisły. Strażacy znaleźli kolejne ciało

2024-10-05, 13:37
Czy ciepło czy zimno, my nie odpuszczamy i zapraszamy na audycję Raz na zielono

Czy ciepło czy zimno, my nie odpuszczamy i zapraszamy na audycję „Raz na zielono"!

2024-10-05, 12:03
Szef związkowców z bydgoskich MZK stanie przed sądem. Chodzi o strajk z 2022 roku

Szef związkowców z bydgoskich MZK stanie przed sądem. Chodzi o strajk z 2022 roku

2024-10-05, 10:46
Pruski mur pod ochroną. Prezydent Torunia powołał zespół, który zadba o szachulce

Pruski mur pod ochroną. Prezydent Torunia powołał zespół, który zadba o szachulce

2024-10-05, 10:00
Nocny wypadek obok dworca PKS w Bydgoszczy. Motocyklista zginął na miejscu

Nocny wypadek obok dworca PKS w Bydgoszczy. Motocyklista zginął na miejscu

2024-10-05, 08:47
Coraz więcej pracy, coraz mniej sił do życia. Specjaliści o wypaleniu zawodowym

Coraz więcej pracy, coraz mniej sił do życia. Specjaliści o wypaleniu zawodowym

2024-10-05, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę