Chwalił się, że w takim stanie wraca z Kołobrzegu. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu!

2025-08-07, 07:55  Redakcja
Na koniec lipca kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali ponad 10,5 tysiąca kierujących/fot. KWP Bydgoszcz/archiwum

Na koniec lipca kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali ponad 10,5 tysiąca kierujących/fot. KWP Bydgoszcz/archiwum

Jechał za szybko, w dodatku slalomem - to zwróciło uwagę kierowcy podróżującego tą samą trasą. Próbował nakłonić niebezpiecznego kierowcę do zatrzymania się. W końcu się udało. I tu szok: fiata prowadził kompletnie pijany mężczyzna. Przejechał w takim stanie wiele kilometrów. Na obwodnicy Inowrocławia doszło do obywatelskiego zatrzymania.

Na wjeździe na obwodnicę Inowrocławia, jeden z kierowców zauważył fiata, który jechał z dużą prędkością slalomem. Podejrzewając, że coś jest nie tak, zaczął zajeżdżać tamtemu drogę, by skłonić go do zatrzymania się, lecz ścigany przyspieszał. Gdy mężczyźnie udało się zatrzymać fiata i otworzył drzwi kierowcy, od razu odkrył przyczynę jego zachowania: odór alkoholu. Mężczyzna bełkotał, a na siedzeniu pasażera leżała niedopita butelka trunku. Dlatego zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Z relacji interweniującego mężczyzny wynikało również, że zatrzymany kierowca wracał w takim stanie z Kołobrzegu - czym sam się pochwalił.

Policjanci inowrocławskiego ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wydmuchał ponad trzy promile. Jego prawo jazdy patrol zatrzymał, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.
Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Zapewne sąd wobec niego orzeknie na długi czas zakaz prowadzenia pojazdów.

Coraz częściej słychać o postawie innych kierowców, którzy podejrzewając współuczestników ruchu o jazdę po pijanemu, reagują. Świadomość tego, że w każdej chwili może dojść do wypadku i mogą zginąć niewinne osoby sprawia, że warto chociażby powiadomić o takich przypuszczeniach policję. Tym bardziej na pochwałę zasługuje postawa kierowcy, który w tym przypadku zdecydował się szybko działać i skutecznie udaremnił dalszą jazdę temu kierowcy.

Region

Jest opinia biegłego po sekcji zwłok niemowlęcia, zaszczepionego w Gąsawie

Jest opinia biegłego po sekcji zwłok niemowlęcia, zaszczepionego w Gąsawie

2025-10-23, 13:01
Przed sądem mówił, że podpalił garaż dla żartu. Początek procesu po śmierci 50-latka

Przed sądem mówił, że podpalił garaż dla żartu. Początek procesu po śmierci 50-latka

2025-10-23, 12:07
Niesłuchani, ignorowani, samotni w domu. Policjanci i eksperci rozmawiali z uczniami o używkach

Niesłuchani, ignorowani, samotni w domu. Policjanci i eksperci rozmawiali z uczniami o używkach

2025-10-23, 10:14
Kask obowiązkowy, prawo jazdy od 17 lat. O nowym prawie drogowym w Rozmowie Dnia

Kask obowiązkowy, prawo jazdy od 17 lat. O nowym prawie drogowym w „Rozmowie Dnia"

2025-10-23, 09:03
Kurs pilotowania dronów w szkole we Włocławku. Zajęcia dla uczniów i nauczycieli

Kurs pilotowania dronów w szkole we Włocławku. Zajęcia dla uczniów i nauczycieli

2025-10-23, 07:55
Z hali z trampolinami niewiele zostało. Pożar we Włocławku opanowany [zdjęcia]

Z hali z trampolinami niewiele zostało. Pożar we Włocławku opanowany [zdjęcia]

2025-10-23, 06:41
Z uczelnią związany od lat 70. Prof. Józef Gawlik doktorem honoris causa Politechniki Bydgoskiej

Z uczelnią związany od lat 70. Prof. Józef Gawlik doktorem honoris causa Politechniki Bydgoskiej

2025-10-22, 21:25
Protest na Górzyskowie. Przy ulicy Potockiego nie wolno się zatrzymywać ani parkować

Protest na Górzyskowie. Przy ulicy Potockiego nie wolno się zatrzymywać ani parkować

2025-10-22, 20:00
Darmowe badania dla młodych kobiet we Włocławku. W szpitalu można wykonać USG piersi

Darmowe badania dla młodych kobiet we Włocławku. W szpitalu można wykonać USG piersi

2025-10-22, 19:12
W czwartek na tory stolicy wyjedzie Świętomarciński Tramwaj Rogalowy. Na trasie także Bydgoszcz

W czwartek na tory stolicy wyjedzie Świętomarciński Tramwaj Rogalowy. Na trasie także Bydgoszcz

2025-10-22, 18:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę