Wysoka frekwencja i piękne okoliczności przyrody. Tak głosuje uzdrowisko Wieniec-Zdrój

2025-06-01, 18:09  Marek Ledwosiński/Redakcja
Komisja wyborcza w uzdrowisku Wieniec-Zdrój/fot. Marek Ledwosiński

Komisja wyborcza w uzdrowisku Wieniec-Zdrój/fot. Marek Ledwosiński

Utworzenie komisji wyborczej w sanatorium to był strzał w dziesiątkę - zgodnie twierdzą kuracjusze z uzdrowiska Wieniec-Zdrój w powiecie włocławskim.

Za każdym razem w wyborach parlamentarnych, europejskich i prezydenckich kilkaset osób z całej Polski przyjeżdża do Wieńca z zaświadczeniami o uprawnieniu do głosowania. Do niedawna musieli szukać jakiejś komisji na terenie gminy Brześć Kujawski. Teraz mają swoją i bardzo to sobie chwalą.

- Myślę, że utworzenie komisji to trafienie w sedno. Do Brześcia jest jednak kawałek, nie każdy mógłby dojechać. Transport publiczny nie sprawdza się. Z tego, co żeśmy się orientowali z mężem, autobus jeździ, ale chyba nie za często. Ci, co są sprawni i mogą dojechać swoim samochodem, na pewno by to zrobili, ale jest masa osób o kulach, czy przy wózeczkach. Dotarcie na głosowanie sprawiłoby im problem. A tu idziemy przez piękny park, więc dla nas jest po prostu spacerek - mówi jedna z kuracjuszek.

Frekwencja w uzdrowisku jest bardzo wysoka. Przewodnicząca komisji, Justyna Ziomecka, twierdzi, że już w południe przekroczyła 50 procent. - Oddano już 572 głosy, a uprawnionych do głosowania mamy 859 osób.

Oczywiście, wynik nie może być wliczany do rankingów krajowych, choć byłby najwyższy, ponieważ uprawnieni do głosowania to stali mieszkańcy Wieńca Zdroju. Natomiast głosujący - to stali mieszkańcy i kuracjusze, którzy biorą udział w wyborach na podstawie zaświadczeń, wydawanych w ich macierzystych gminach.
Jednak z całą pewnością wynik jest lepszy, niż w pierwszej turze wyborów.

Region

Wybierają miasto, a dopiero później szukają kierunku. Maturzyści, nie tędy droga [Rozmowa Dnia]

Wybierają miasto, a dopiero później szukają kierunku. Maturzyści, nie tędy droga! [Rozmowa Dnia]

2024-05-13, 09:05
Zamek Dybowski w Toruniu po najeździe wandali. Zabytek wzięli w swoje ręce graficiarze [zdjęcie]

Zamek Dybowski w Toruniu po najeździe wandali. Zabytek wzięli w swoje ręce „graficiarze" [zdjęcie]

2024-05-13, 07:00
Odzyskanie wolności, własność rzecz święta. 43. rocznica rejestracji rolniczej Solidarności

„Odzyskanie wolności, własność rzecz święta". 43. rocznica rejestracji rolniczej Solidarności

2024-05-12, 20:00
Spacerują i ducha hartują Akcja dla chartów z problemami i promocja tej rasy [zdjęcia, wideo]

Spacerują i ducha hartują! Akcja dla chartów z problemami i promocja tej rasy [zdjęcia, wideo]

2024-05-12, 14:00
Na te kryształy kiedyś był szał Dziś są cennymi eksponatami na wystawie

Na te kryształy kiedyś był szał! Dziś są cennymi eksponatami na wystawie

2024-05-12, 12:04
Nie czekaj na objawy, zbadaj wątrobę już teraz Akcja Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy

Nie czekaj na objawy, zbadaj wątrobę już teraz! Akcja Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy

2024-05-12, 10:32
Pokonywali przeszkody, by wygrać ze słabością. Wyjątkowe zmagania w Bydgoszczy [zdjęcia]

Pokonywali przeszkody, by wygrać ze słabością. Wyjątkowe zmagania w Bydgoszczy [zdjęcia]

2024-05-12, 07:51
Odmiany, których szukacie, na pewno są tutaj Pierwsze w tym sezonie targi w Minikowie

Odmiany, których szukacie, na pewno są tutaj! Pierwsze w tym sezonie targi w Minikowie

2024-05-11, 21:17
Ponad połowę ofiar stanowiły dzieci. Uczczono pamięć więźniów obozu w Smukale [zdjęcia, wideo]

Ponad połowę ofiar stanowiły dzieci. Uczczono pamięć więźniów obozu w Smukale [zdjęcia, wideo]

2024-05-11, 19:44
Rolnicy nigdy nie zrezygnowali. Rocznica rejestracji rolniczej Solidarności upamiętniona

„Rolnicy nigdy nie zrezygnowali”. Rocznica rejestracji rolniczej Solidarności upamiętniona

2024-05-11, 17:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę