Marszałek województwa wszedł na dach urzędu. Czekały na niego ule pełne miodu [zdjęcia]

2023-06-30, 15:38  Monika Kaczyńska/Redakcja
Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

To już kolejne miodobranie w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim. Dachowa pasieka liczy pięć uli, w których żyje około 100 tysięcy pszczół. Zbiory są zawsze obfite.

Marszałek Piotr Całbecki zawsze uczestniczy w miodobraniu i zachęca mieszkańców regionu do zakładania własnych pasiek.

– To jest bardzo ważne dla naszego środowiska – podkreśla Piotr Całbecki. – Bez pszczół nie byłoby życia na Ziemi, więc pszczelarze dokładają tę małą, a właściwie ogromną cegłę do tego, abyśmy mogli spokojnie nie tylko jeść miód, ale również myśleć o przyszłości. Tych zagrożeń związanych z degradacją środowiska jest ogromna ilość, więc każda inicjatywa wzmacniająca środowisko jest po prostu bezcenna.

Tomasz Paul pszczelarz z Gniewkowa wyjaśnia, że miód zbierany w mieście jest miodem wielokwiatowym. – Staramy się, żeby pszczoły zbierały i z akacji, i z lip, z wszystkich kwitnących kwiatów wiosennych, więc miód nazywamy wielokwiatowym. Pszczoły poradzą sobie w każdych warunkach. Najważniejsze, żeby miały dostęp do pokarmu, czyli muszą być jakieś kwitnące drzewa, kwitnące kwiaty, dostęp do wody i to im w zupełności wystarczy.
Pozyskany miód jest prezentem dla gości Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.

Relacja Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)

Region

Z Funduszu Rozwoju Dróg posypały się pieniądze. Ogółem umów jest już ponad 800

Z Funduszu Rozwoju Dróg posypały się pieniądze. Ogółem umów jest już ponad 800

2021-07-07, 20:00
Tragedia w Jakubowie niedaleko Łasina. W bagnie utonęła 82 - letnia kobieta

Tragedia w Jakubowie niedaleko Łasina. W bagnie utonęła 82 - letnia kobieta

2021-07-07, 18:58
Polował na kury Strażacy uratowali młodego lisa, który utknął w płocie [zdjęcia]

Polował na kury? Strażacy uratowali młodego lisa, który utknął w płocie [zdjęcia]

2021-07-07, 17:00
81 wykroczeń zagrażających pieszym. Kierowców sfilmował policyjny dron [wideo]

81 wykroczeń zagrażających pieszym. Kierowców sfilmował policyjny dron [wideo]

2021-07-07, 16:00
Nowa rondo, chodniki i ścieżki rowerowe. Droga w Pakości po rozbudowie [zdjęciawideo]

Nowa rondo, chodniki i ścieżki rowerowe. Droga w Pakości po rozbudowie [zdjęcia/wideo]

2021-07-07, 15:37
Motocyklista zderzył się z hondą. 27-letni mężczyzna zginął na miejscu

Motocyklista zderzył się z hondą. 27-letni mężczyzna zginął na miejscu

2021-07-07, 14:46
Po pożarze zwłoki w stanie uniemożliwiającym identyfikację. Jak zginęła 39-latka

Po pożarze zwłoki w stanie uniemożliwiającym identyfikację. Jak zginęła 39-latka?

2021-07-07, 13:19
Nie chcą spalarni odpadów niebezpiecznych. Petycja i podpisy w Internecie

Nie chcą spalarni odpadów niebezpiecznych. Petycja i podpisy w Internecie

2021-07-07, 09:38
Prom jest, ale... Rzecz o przeprawie promowej Solec Kujawski - Czarnowo

Prom jest, ale... Rzecz o przeprawie promowej Solec Kujawski - Czarnowo

2021-07-06, 17:05
Nakręciliśmy 1,5 mln km w rowerowej rywalizacji. Na podium miast Nowa Sól

Nakręciliśmy 1,5 mln km w rowerowej rywalizacji. Na podium miast Nowa Sól

2021-07-06, 16:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę