Marszałek województwa wszedł na dach urzędu. Czekały na niego ule pełne miodu [zdjęcia]

2023-06-30, 15:38  Monika Kaczyńska/Redakcja
Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

To już kolejne miodobranie w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim. Dachowa pasieka liczy pięć uli, w których żyje około 100 tysięcy pszczół. Zbiory są zawsze obfite.

Marszałek Piotr Całbecki zawsze uczestniczy w miodobraniu i zachęca mieszkańców regionu do zakładania własnych pasiek.

– To jest bardzo ważne dla naszego środowiska – podkreśla Piotr Całbecki. – Bez pszczół nie byłoby życia na Ziemi, więc pszczelarze dokładają tę małą, a właściwie ogromną cegłę do tego, abyśmy mogli spokojnie nie tylko jeść miód, ale również myśleć o przyszłości. Tych zagrożeń związanych z degradacją środowiska jest ogromna ilość, więc każda inicjatywa wzmacniająca środowisko jest po prostu bezcenna.

Tomasz Paul pszczelarz z Gniewkowa wyjaśnia, że miód zbierany w mieście jest miodem wielokwiatowym. – Staramy się, żeby pszczoły zbierały i z akacji, i z lip, z wszystkich kwitnących kwiatów wiosennych, więc miód nazywamy wielokwiatowym. Pszczoły poradzą sobie w każdych warunkach. Najważniejsze, żeby miały dostęp do pokarmu, czyli muszą być jakieś kwitnące drzewa, kwitnące kwiaty, dostęp do wody i to im w zupełności wystarczy.
Pozyskany miód jest prezentem dla gości Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.

Relacja Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)

Region

Ministerstwo Zdrowia 4 września: 389 zakażeń koronawirusem i siedem zgonów

Ministerstwo Zdrowia 4 września: 389 zakażeń koronawirusem i siedem zgonów

2021-09-04, 11:18
Inscenizacja bitwy, piknik, olimpiada, rodzinna gra terenowa. Co by tu wybrać

Inscenizacja bitwy, piknik, olimpiada, rodzinna gra terenowa. Co by tu wybrać?

2021-09-04, 10:23
IPN Bydgoszcz przekazał rodzinie pamiątki po bliskim - więźniu obozu Neuengamme

IPN Bydgoszcz przekazał rodzinie pamiątki po bliskim - więźniu obozu Neuengamme

2021-09-04, 09:55
Magiczne klimaty na bydgoskim Londynku. Atrakcje przede wszystkim dla dzieci

Magiczne klimaty na bydgoskim „Londynku”. Atrakcje przede wszystkim dla dzieci!

2021-09-04, 07:45
Odznaczenia dla działaczy opozycji demokratycznej z regionu

Odznaczenia dla działaczy opozycji demokratycznej z regionu

2021-09-03, 22:30
Krzysztof Gawkowski o edukacji: w szkole dzieci powinny się uczyć o klimacie

Krzysztof Gawkowski o edukacji: w szkole dzieci powinny się uczyć o klimacie

2021-09-03, 19:36
Nowoczesne rozwiązania w Mysiej Wieży w Kruszwicy. Będzie też iluminacja

Nowoczesne rozwiązania w Mysiej Wieży w Kruszwicy. Będzie też iluminacja

2021-09-03, 18:23
Marszałek Grodzki w Grudziądzu o stanie wyjątkowym: Więcej pytań niż odpowiedzi

Marszałek Grodzki w Grudziądzu o stanie wyjątkowym: Więcej pytań niż odpowiedzi

2021-09-03, 17:34
Ale album Już wiemy kto wygrał drugi rower w naszym wakacyjnym konkursie [zdjęcia]

Ale album! Już wiemy kto wygrał drugi rower w naszym wakacyjnym konkursie! [zdjęcia]

2021-09-03, 16:32
Konferencja i wystawa o krwawej niedzieli w Bydgoszczy w 1939 roku

Konferencja i wystawa o „krwawej niedzieli” w Bydgoszczy w 1939 roku

2021-09-03, 15:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę