Marszałek województwa wszedł na dach urzędu. Czekały na niego ule pełne miodu [zdjęcia]

2023-06-30, 15:38  Monika Kaczyńska/Redakcja
Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

To już kolejne miodobranie w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim. Dachowa pasieka liczy pięć uli, w których żyje około 100 tysięcy pszczół. Zbiory są zawsze obfite.

Marszałek Piotr Całbecki zawsze uczestniczy w miodobraniu i zachęca mieszkańców regionu do zakładania własnych pasiek.

– To jest bardzo ważne dla naszego środowiska – podkreśla Piotr Całbecki. – Bez pszczół nie byłoby życia na Ziemi, więc pszczelarze dokładają tę małą, a właściwie ogromną cegłę do tego, abyśmy mogli spokojnie nie tylko jeść miód, ale również myśleć o przyszłości. Tych zagrożeń związanych z degradacją środowiska jest ogromna ilość, więc każda inicjatywa wzmacniająca środowisko jest po prostu bezcenna.

Tomasz Paul pszczelarz z Gniewkowa wyjaśnia, że miód zbierany w mieście jest miodem wielokwiatowym. – Staramy się, żeby pszczoły zbierały i z akacji, i z lip, z wszystkich kwitnących kwiatów wiosennych, więc miód nazywamy wielokwiatowym. Pszczoły poradzą sobie w każdych warunkach. Najważniejsze, żeby miały dostęp do pokarmu, czyli muszą być jakieś kwitnące drzewa, kwitnące kwiaty, dostęp do wody i to im w zupełności wystarczy.
Pozyskany miód jest prezentem dla gości Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.

Relacja Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)

Region

Bydgoskie bilety autobusowe dla uczniów z Mroczy. Umowa podpisana

Bydgoskie bilety autobusowe dla uczniów z Mroczy. Umowa podpisana

2021-09-09, 17:51
Drony będą ścigać kłusowników. Narada służb w Borównie [wideo, zdjęcia]

Drony będą ścigać kłusowników. Narada służb w Borównie [wideo, zdjęcia]

2021-09-09, 16:56
20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

2021-09-09, 15:00
Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

2021-09-09, 14:11
Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

2021-09-09, 12:42
Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

2021-09-09, 11:59
Bez odblasków Bez kamizelki Dzieci, nie tędy droga - uczą strażnicy w Toruniu

Bez odblasków? Bez kamizelki? Dzieci, nie tędy droga! - uczą strażnicy w Toruniu

2021-09-09, 07:25
Walka o wrzosowisko w Toruniu. Ludzie chcą ocalić swój kawałek raju

Walka o wrzosowisko w Toruniu. Ludzie chcą ocalić swój kawałek raju

2021-09-08, 21:18
Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

2021-09-08, 20:01
Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ Koniec naszego letniego konkursu [zdjęcia, wideo]

Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ! Koniec naszego letniego konkursu! [zdjęcia, wideo]

2021-09-08, 19:20
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę