Marszałek województwa wszedł na dach urzędu. Czekały na niego ule pełne miodu [zdjęcia]

2023-06-30, 15:38  Monika Kaczyńska/Redakcja
Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

Marszałkowska pasieka to 5 uli, w których żyje ok.100 tysięcy pszczół. Na dachu odbyło się już pierwsze miodobranie/fot. Monika Kaczyńska

To już kolejne miodobranie w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim. Dachowa pasieka liczy pięć uli, w których żyje około 100 tysięcy pszczół. Zbiory są zawsze obfite.

Marszałek Piotr Całbecki zawsze uczestniczy w miodobraniu i zachęca mieszkańców regionu do zakładania własnych pasiek.

– To jest bardzo ważne dla naszego środowiska – podkreśla Piotr Całbecki. – Bez pszczół nie byłoby życia na Ziemi, więc pszczelarze dokładają tę małą, a właściwie ogromną cegłę do tego, abyśmy mogli spokojnie nie tylko jeść miód, ale również myśleć o przyszłości. Tych zagrożeń związanych z degradacją środowiska jest ogromna ilość, więc każda inicjatywa wzmacniająca środowisko jest po prostu bezcenna.

Tomasz Paul pszczelarz z Gniewkowa wyjaśnia, że miód zbierany w mieście jest miodem wielokwiatowym. – Staramy się, żeby pszczoły zbierały i z akacji, i z lip, z wszystkich kwitnących kwiatów wiosennych, więc miód nazywamy wielokwiatowym. Pszczoły poradzą sobie w każdych warunkach. Najważniejsze, żeby miały dostęp do pokarmu, czyli muszą być jakieś kwitnące drzewa, kwitnące kwiaty, dostęp do wody i to im w zupełności wystarczy.
Pozyskany miód jest prezentem dla gości Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.

Relacja Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)

Region

Bydgoska posłanka Iwona Kozłowska na billboardach. Tak zachęca do szczepień

Bydgoska posłanka Iwona Kozłowska na billboardach. Tak zachęca do szczepień

2021-09-21, 18:35
Opłaty lotniskowe mogą wzrosnąć. Co to oznacza dla bydgoskiego Portu Lotniczego

Opłaty lotniskowe mogą wzrosnąć. Co to oznacza dla bydgoskiego Portu Lotniczego?

2021-09-21, 16:03
Rozpoczęła się rozbudowa szpitala we Włocławku. Powstaną nowe oddziały [wizualizacje]

Rozpoczęła się rozbudowa szpitala we Włocławku. Powstaną nowe oddziały [wizualizacje]

2021-09-21, 15:16
Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

2021-09-21, 12:20
Podwyżki dla sołtysów, ale też kary za nieobecności. Tak jest w gminie Świecie nad Wisłą

Podwyżki dla sołtysów, ale też kary za nieobecności. Tak jest w gminie Świecie nad Wisłą

2021-09-21, 11:47
Mandat Nie Tym razem gadżety, apteczka i kamizelka. Wspólna akcja policji i WORD-u

Mandat? Nie! Tym razem gadżety, apteczka i kamizelka. Wspólna akcja policji i WORD-u

2021-09-21, 10:23
Ciekawe odkrycie w Toruniu: stare kanały burzowe. Aż żal je zasypywać

Ciekawe odkrycie w Toruniu: stare kanały burzowe. Aż żal je zasypywać!

2021-09-21, 08:45
Urząd Marszałkowski: Połączeń kolejowych ma być więcej niż dotychczas

Urząd Marszałkowski: „Połączeń kolejowych ma być więcej niż dotychczas"

2021-09-21, 08:00
Jak oni gotują Zakład Karny w Potulicach pokazuje więzienie od kuchni

Jak oni gotują? Zakład Karny w Potulicach pokazuje więzienie od kuchni!

2021-09-21, 06:58
Wszystko zależy od buraków. W Nakle zaczęła się kampania cukrowa [zdjęcia]

Wszystko zależy od buraków. W Nakle zaczęła się kampania cukrowa [zdjęcia]

2021-09-21, 06:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę