Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Rachmistrzowie mogą odejść od telefonów i zapukać do drzwi

Rachmistrzowie mogą odejść od telefonów i zapukać do drzwi

2021-06-22, 15:15
Ulewa nad regionem. Najwięcej szkód było - jak dotąd - w powiecie toruńskim [wideo]

Ulewa nad regionem. Najwięcej szkód było - jak dotąd - w powiecie toruńskim [wideo]

2021-06-22, 14:30
Kiedy najlepiej przejść na emeryturę Jaki termin ważności ma bon turystyczny

Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Jaki termin ważności ma bon turystyczny?

2021-06-22, 09:20
Darmowe badania dla 150 osób. Program wczesnego wykrywania raka płuc

Darmowe badania dla 150 osób. Program wczesnego wykrywania raka płuc

2021-06-22, 08:38
Ekologiczny ciąg bezpieczny dla pieszych i rowerzystów. Zielony korytarz we Włocławku

Ekologiczny ciąg bezpieczny dla pieszych i rowerzystów. Zielony korytarz we Włocławku

2021-06-22, 06:51
Popierają budowę parkingu ParkRide. Ale trzeba zadbać o transport publiczny

Popierają budowę parkingu Park&Ride. „Ale trzeba zadbać o transport publiczny”

2021-06-21, 21:00
Budżet obywatelski we Włocławku: mieszkańcy już mogą wybierać i głosować

Budżet obywatelski we Włocławku: mieszkańcy już mogą wybierać i głosować

2021-06-21, 20:05
Pijany i z trzema zakazami prowadzenia pojazdów wiózł żonę oraz dziecko

Pijany i z trzema zakazami prowadzenia pojazdów wiózł żonę oraz dziecko

2021-06-21, 19:10
Kamper warty 400 tys. zł skradziono w Szwecji. Prowadził go mieszkaniec regionu

Kamper warty 400 tys. zł skradziono w Szwecji. Prowadził go mieszkaniec regionu

2021-06-21, 17:12
Płoną lasy w regionie. Leśnicy: Dziewięć na dziesięć pożarów to wina człowieka

Płoną lasy w regionie. Leśnicy: Dziewięć na dziesięć pożarów to wina człowieka

2021-06-21, 16:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę