Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Nowe rozdanie w Funduszu Rozwoju Dróg. Ile dla naszego regionu [wideo]

Nowe rozdanie w Funduszu Rozwoju Dróg. Ile dla naszego regionu? [wideo]

2021-07-29, 17:45
Śnięte ryby w Noteci. Była awaria w mątewskiej Sodzie

Śnięte ryby w Noteci. Była awaria w mątewskiej Sodzie

2021-07-29, 17:05
Wsparcie remontu Bazyliki. Latarnia i krzyż w fatalnym stanie

Wsparcie remontu Bazyliki. Latarnia i krzyż w fatalnym stanie

2021-07-29, 15:15
Pracownicy sądownictwa protestowali pod KPRM: Stop zamrażaniu płac

Pracownicy sądownictwa protestowali pod KPRM: „Stop zamrażaniu płac”

2021-07-29, 14:45
Camino Polaco. Co warto zobaczyć na szlaku św. Jakuba w naszym regionie

Camino Polaco. Co warto zobaczyć na szlaku św. Jakuba w naszym regionie?

2021-07-29, 14:15
Problemy kadrowe w szpitalu we Włocławku. Wstrzymanie przyjęć

Problemy kadrowe w szpitalu we Włocławku. Wstrzymanie przyjęć!

2021-07-29, 12:06
Burze i wichury w Tleniu i okolicach. Niektóre domki do rozbiórki Zakaz wstępu do lasu [zdjęcia, wideo]

Burze i wichury w Tleniu i okolicach. Niektóre domki do rozbiórki! Zakaz wstępu do lasu! [zdjęcia, wideo]

2021-07-29, 10:08
Włamania do bankomatów z użyciem black box. Złodzieje zatrzymani dzięki międzynarodowej współpracy [zdjęcia, wideo]

Włamania do bankomatów z użyciem „black box”. Złodzieje zatrzymani dzięki międzynarodowej współpracy [zdjęcia, wideo]

2021-07-29, 09:15
Nowy wymiar edukacji przyrodniczej w Tleniu. To będzie wspaniały obiekt

Nowy wymiar edukacji przyrodniczej w Tleniu. To będzie wspaniały obiekt!

2021-07-29, 08:03
Mieszkania Plus w Nakle nad Notecią. Symboliczne wbicie łopat

Mieszkania Plus w Nakle nad Notecią. Symboliczne wbicie łopat

2021-07-29, 06:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę