Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Droga Zamość  Łochowo. Będzie budowana czy nie Bo pieniądze są

Droga Zamość – Łochowo. Będzie budowana czy nie? Bo pieniądze są!

2021-08-05, 17:15
Kłopoty kierowców w centrum Bydgoszczy. Na rondzie stała naczepa [zdjęcia]

Kłopoty kierowców w centrum Bydgoszczy. Na rondzie stała naczepa [zdjęcia]

2021-08-05, 16:14
Bydgoskie spółdzielnie zaskarżyły uchwałę ws. deszczówki

Bydgoskie spółdzielnie zaskarżyły uchwałę ws. deszczówki

2021-08-05, 14:20
Most w Niechorzu - po remoncie i z większą nośnością

Most w Niechorzu - po remoncie i z większą nośnością

2021-08-05, 12:05
Koronawirus w Polsce: 176 nowych przypadków koronawirusa, 8 na Pomorzu i Kujawach

Koronawirus w Polsce: 176 nowych przypadków koronawirusa, 8 na Pomorzu i Kujawach

2021-08-05, 10:46
Przejazdy kolejowe - miejsca potencjalnie niebezpieczne

Przejazdy kolejowe - miejsca potencjalnie niebezpieczne

2021-08-05, 10:24
Podpalił 11 pojemników na śmieci, spłonął też samochód. 39-latek w areszcie

Podpalił 11 pojemników na śmieci, spłonął też samochód. 39-latek w areszcie

2021-08-05, 08:02
Radio Rzeszów i Radio PiK na Radiowym Biwaku w Pieczyskach [zdjęcia, wideo]

Radio Rzeszów i Radio PiK na Radiowym Biwaku w Pieczyskach! [zdjęcia, wideo]

2021-08-04, 22:02
Jar Czynu Społecznego na Wyżynach zostanie odnowiony i oświetlony

Jar Czynu Społecznego na Wyżynach zostanie odnowiony i oświetlony

2021-08-04, 18:03
Donald Tusk w Nakle: rządzący muszą się przestraszyć perspektywy przegranych wyborów [zdjęcia]

Donald Tusk w Nakle: rządzący muszą się przestraszyć perspektywy przegranych wyborów [zdjęcia]

2021-08-04, 16:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę