Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Szczepienia na przerwie. Uczniowie zgłaszają się, bo wszystko jest na miejscu

Szczepienia na przerwie. „Uczniowie zgłaszają się, bo wszystko jest na miejscu"

2021-09-15, 20:03
Marszałek Grodzki otwiera Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich w Toruniu

Marszałek Grodzki otwiera Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich w Toruniu

2021-09-15, 18:59
Wspólnych inwestycji coraz więcej. Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz ma pięć lat

Wspólnych inwestycji coraz więcej. Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz ma pięć lat

2021-09-15, 18:05
Strażak miał wciągnąć do auta i pobić dwóch chłopców. Poszło o hulajnogę syna

Strażak miał wciągnąć do auta i pobić dwóch chłopców. Poszło o hulajnogę syna

2021-09-15, 16:14
Dziesiątka była zablokowana po wypadku w Śmielinie. Jedna osoba ranna

„Dziesiątka” była zablokowana po wypadku w Śmielinie. Jedna osoba ranna

2021-09-15, 15:22
Coraz więcej zagranicznych studentów w regionie. Co ich tu przyciąga

Coraz więcej zagranicznych studentów w regionie. Co ich tu przyciąga?

2021-09-15, 14:08
Medale dla medyków w Grudziądzu Nagrodzono ich za walkę z COVID-19

Medale dla medyków w Grudziądzu! Nagrodzono ich za walkę z COVID-19

2021-09-15, 13:09
Kierowcy wściekli, drogowcy uspokajają. Jak się jeździ Fordońską w Bydgoszczy

Kierowcy wściekli, drogowcy uspokajają. Jak się jeździ Fordońską w Bydgoszczy?

2021-09-15, 12:04
Biblioteka zbiera pamiątki dotyczące stanu wojennego. Sprawdź w domu, może coś znajdziesz

Biblioteka zbiera pamiątki dotyczące stanu wojennego. Sprawdź w domu, może coś znajdziesz?

2021-09-15, 10:08
Sanepid i Politechnika będą współpracować. Jakie będą z tego korzyści

Sanepid i Politechnika będą współpracować. Jakie będą z tego korzyści?

2021-09-15, 08:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę