Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie. Filharmonia rozpoczęła cykl plenerowych koncertów [zdjęcia]
Uczniowie bydgoskiej szkoły muzycznej wystąpili w piątek podczas pierwszego w tym roku plenerowego koncertu przed bydgoską Filharmonią Pomorską.
Cykl koncertów zatytułowanych „Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie” organizuje Filharmonia. Muzyki można słuchać odpoczywając na leżakach, a koncerty są darmowe. - W otoczeniu zieleni, na wygodnych leżakach, czeka na Państwa relaksująca podróż przez różnorodne brzmienia. Usiądź, zrelaksuj się i… daj się przytulić muzyce! – zachęca instytucja. I dodaje, że koncerty odbywają się Dzielnicy Muzycznej, nazywanej niegdyś przez wieloletniego dyrektora FP Andrzeja Szwalbego – Wiolinowem.
Kolejne koncerty zaplanowano: 3 czerwca o godz. 11.00 (wystąpią uczniowie szkoły muzycznej), 9 czerwca o 11.00 i 10 czerwca o 17.30 (z udziałem studentów wydziału edukacji muzycznej bydgoskiego UKW), 17 czerwca o 17.30 (wystąpi chór nauczycieli; koncert we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli) oraz 23 czerwca o 17.30 (wystąpi chór dziecięcy i muzycy FP).
W tym roku po raz pierwszy instytucja zaprasza także na plenerowe „Koncerty pod wierzbą” we współpracy z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją. Odbywać się będą na Placu Krzysztofa Pendereckiego 24 maja, 14 czerwca i 23 sierpnia o godz. 18.00.