Wtorek, 06 grudnia 2022 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Kultura
2022-10-14, 06:52 Monika Siwak/Redakcja

Uwielbiała przyjeżdżać do Bydgoszczy. Teraz Irena Jarocka ma tu tablicę [wideo]

Odsłonięcie tablicy poświęconej Irenie Jarockiej/fot. Monika Siwak
Odsłonięcie tablicy poświęconej Irenie Jarockiej/fot. Monika Siwak
Odsłonięcie tablicy poświęconej Irenie Jarockiej/fot. Monika Siwak
Odsłonięcie tablicy poświęconej Irenie Jarockiej/fot. Monika Siwak
Odsłonięcie tablicy poświęconej Irenie Jarockiej/fot. Monika Siwak
Odsłonięcie tablicy poświęconej Irenie Jarockiej/fot. Monika Siwak
Tablicę poświęconą piosenkarce Irenie Jarockiej odsłonięto przy Domu Kultury Orion na bydgoskim Błoniu.
W uroczystości uczestniczył mieszkający w USA mąż zmarłej 10 lat temu wokalistki. Tablicę zaprojektowała Danuta Ignatowska, która przez 26 lat prowadziła ogólnopolski Fan Klub Ireny Jarockiej. Właśnie w Orionie fani z całej Polski i z zagranicy spotykali się, by rozmawiać ze swoją idolką i słuchać jej piosenek.

– Organizowałam co roku spotkania z Ireną Jarocka i koncerty – opowiada Ignatowska. – Zaczęło się tak, że jako nastolatka chodziłam na jej występy – regularnie, bo miała bardzo melodyjne piosenki i wyczuwało się od niej takie ciepło. Coraz częściej chodziłam na te koncerty, zaprzyjaźniłam się z rodziną i piosenkarka mnie polubiła. Później nawet zaproponowała mi tę funkcję mówiąc, że mi ufa. Uwielbiała przyjeżdżać do Bydgoszczy.

Na odsłonięcie tablicy przyjechali do Bydgoszczy fani Ireny Jarockiej z całej Polski. Trzy lata temu obok bydgoskiej Opery powstała ławka z rzeźbą artystki. Jak podkreślał w czwartek Jerzy Rajczyk, występujący na początku kariery z Ireną Jarocką, właśnie w Bydgoszczy – w 1974 roku w Estradzie – powstał pierwszy program koncertowy wokalistki. 
Relacja Moniki Siwak
Odsłonięcie tablicy poświęconej Irenie Jarockiej/wideo: Monika Siwak

Kultura

2022-12-06, godz. 09:21 Recital sentymentalny Ewy Dałkowskiej w Polskim Radiu PiK. Retransmisja w święta! Recital Ewy Dałkowskiej zatytułowany „To, co najpiękniejsze. Przeżyjmy to jeszcze raz' odbył się w poniedziałek w studiu im. Jeremiego Przybory w Polskim… » więcej 2022-12-06, godz. 08:40 Zagrają artyści z Orkiestry Symfoników Bydgoskich. Klub Rotary pomaga Charytatywny Koncert Mikołajkowy odbędzie się w niedzielę (11 grudnia) w Auli Copernicanum w Bydgoszczy. Organizuje go klub Rotary Bydgoszcz Stare Miasto. » więcej 2022-12-06, godz. 06:51 Święty Mikołaj u nas też był. Kalendarze i DVD z filmem „Ennio” do wygrania Kalendarze Melomana na 2023 rok oraz DVD ze wspaniałym filmem „Ennio” w reżyserii Giuseppe Tornatore można zdobyć w naszych mikołajkowych konkursach. » więcej 2022-12-05, godz. 09:47 Będą rzeźbić w domach i „na żywo”. Ku czci Stanisława Zagajewskiego Podobnie jak patron konkursu, będą rzeźbić z gliny. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz Centrum Kultury „Browar B” zapraszają młodzież do udziału… » więcej 2022-12-04, godz. 15:31 Konstrukcja z wielką księgą na toruńskim rynku przypomina o dziedzictwie UNESCO Toruń świętuje 25.rocznicę obecności na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. » więcej 2022-12-04, godz. 13:04 Tabletkarka ciągle działa. Muzeum Okręgowe otwiera Aptekę pod Łabędziem „Aptekarstwo bydgoskie'' - tak zatytułowana będzie stała wystawa, która zaprezentowana zostanie z okazji otwarcia Apteki pod Łabędziem Muzeum Okręgowego… » więcej 2022-12-04, godz. 07:30 Wystawa, mapping 3D oraz inne atrakcje. Bydgoszcz uczciła Rejewskiego [wideo, zdjęcia] Wystawę poświęconą Marianowi Rejewskiemu otwarto w sobotę w bydgoskich Młynach Rothera. Do końca roku zainteresowani mogą obejrzeć rekwizyty związane… » więcej 2022-12-02, godz. 19:10 Polskie tradycje flisackie wpisane na listę UNESCO. Wielka radość w Toruniu - Tradycje flisackie to samo DNA dziedzictwa kulturowego Torunia — mówi dyrektor Festiwalu Wisły Marcin Karasiński. - Wpis na listę UNESCO może pozwolić… » więcej 2022-12-02, godz. 08:30 Toruń: wystawa prac Elżbiety Wiśniewskiej. Akwareli jest wierna od 40 lat Jest autorką akwarelowych pejzaży, jej prace znajdują się w wielu zagranicznych kolekcjach, jako kuratorka przygotowała 270 wystaw, a teraz...zaprasza na… » więcej 2022-11-30, godz. 21:18 Sześć wystaw i spotkania z fotografikami przyrody. „Sztuka Natury” w Toruniu Fotografowie przyrody zjadą w weekend do Torunia i wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych „Sztuka Natury'. » więcej
1234567