Ekstraklasa koszykarzy – Anwil Włocławek spokojny o finanse

2015-06-25, 19:57  Polska Agencja Prasowa

Po kryzysowym sezonie koszykarzy Anwilu Włocławek, którzy po raz pierwszy w historii gry w ekstraklasie nie zagrali w fazie play-off, klub wychodzi na prostą. Pomoże w tym dotychczasowy sponsor strategiczny, który przedłużył umowę o kolejne trzy lata.

Miniony sezon był w historii włocławskiej koszykówki na poziomie ekstraklasy najgorszy. Po raz pierwszy zespół Anwilu nie wszedł do fazy play-off i ostatecznie zajął w lidze 12. miejsce. Głośno mówiło się także o problemach finansowych i niepewnej przyszłości związanej ze sponsorem strategicznym. Najgorsze klub ma już jednak za sobą. W czwartek podpisano bowiem z firmą Anwil S.A., która wspiera klub od 18 lat, nową, trzyletnią umowę.

„Dzisiejsza umowa jest konsekwencją dyskusji, jaką prowadziliśmy w szerszym gronie, zarówno z panem prezydentem Markiem Wojtkowskim jak i z senatorem Andrzejem Personem oraz z władzami klubu. Biorąc pod uwagę oczekiwania społeczności miasta, której wola bardzo leży nam na sercu uznaliśmy, że powinniśmy tę umowę podpisać i rozszerzyć jej obowiązywanie o kolejne dwa lata. Będzie to zatem umowa trzyletnia” - cytuje prezesa zarządu firmy Anwil S.A. Jacka Podgórskiego strona internetowa klubu.

Jej podpisanie pozwala nie tylko spokojnie budować skład na nowy sezon. Koszykarze mogą bowiem liczyć na dodatkowe pieniądze za awans do play-off jak i udział w ścisłym finale. Kwoty zawartego porozumienia stanowią tajemnicę handlową.

Sprawami Anwilu zainteresował się pod koniec minionego sezonu także prezydent Włocławka, co ostatecznie zaowocowało bardziej przychylnym spojrzeniem na dalszą działalność klubu.

„Jeszcze w tym roku budżetowym kwota dotacji dla klubu ma osiągnąć milion złotych. W przyszłym chciałbym zaproponować dotację na sumę półtora miliona” – powiedział Marek Wojtkowski.

To oznacza, że koszykówka we Włocławku znów ma szansę powrotu do ścisłej krajowej czołówki. Zespół ma już trenera i dwóch nowych zawodników. Szkoleniowcem został Chorwat Igor Milicic, a kontrakty podpisali rozgrywający Kamil Łączyński i rzucający obrońca lub niski skrzydłowy Bartosz Diduszko. Teraz kompletowanie składu ma nabrać tempa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trenera w pierwszej kolejności będą kontraktowani Polacy, potem obcokrajowcy. (PAP)

Włocławek
koszykówka

Sport

Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

2020-01-07, 14:31
Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

2020-01-07, 13:05
Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

2020-01-06, 19:26
Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

2020-01-05, 20:05
Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

2020-01-05, 17:35
Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

2020-01-04, 23:06
Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

2020-01-04, 21:36
Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

2020-01-04, 18:45
Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

2020-01-04, 08:39
Minimalna przegrana toruńskich hokeistów z Unią Oświęcim w meczu ekstraligi

Minimalna przegrana toruńskich hokeistów z Unią Oświęcim w meczu ekstraligi

2020-01-03, 20:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę