Reid i Pawlak w Enerdze Toruń

2014-07-10, 15:53  Polska Agencja Prasowa / Monika Kaczyńska
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej klub poinformował o zawodniczkach, które od nowego sezonu będą występowały w barwach Energi. Fot. Monika Kaczyńska

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej klub poinformował o zawodniczkach, które od nowego sezonu będą występowały w barwach Energi. Fot. Monika Kaczyńska

Aleksandra Pawlak oraz pochodząca z Jamajki Maurita Reid zostały zawodniczkami grającej w ekstraklasie koszykarek Energi Toruń. Kompletowanie składu na nowy sezon ligowy oraz Euroligę, w której zagra zespół, powoli dobiega końca.

Maurita Reid ma być w Toruniu jednym z największych wzmocnień. Pochodząca z Jamajki, ale posiadająca także amerykańskie obywatelstwo koszykarka na polskich parkietach grać będzie po raz drugi. Wcześniej w sezonie 2009/2010 reprezentowała barwy MUKS Poznań i dała się poznać z bardzo dobrej strony. Ma bogate doświadczenie na arenach międzynarodowych. Po grze na amerykańskich uczelniach jej pierwszym europejskim klubem był Hatis Erywań, z którym zagrała także w rozgrywkach EuroCup.

Występująca na pozycjach rzucającej lub rozgrywającej koszykarka w sezonie 2010/2011 miała okazję zaprezentować się w rozgrywkach Euroligi, w których zagra także z Energą. Będąc zawodniczką chorwackiego Gospic Osiguranje, w 10 pojedynkach osiągnęła średnią 17,1 pkt na mecz, 5,3 asysty, 5 zbiórek i 3,8 przechwytów.

Ostatni sezon spędziła w węgierskim PEAC-PECS, z którym zdobyła tytuł wicemistrza kraju. Ponownie zaprezentowała się także w rozgrywkach EuroCup, gdzie ponownie była wyróżniającą się zawodniczką. Reid osiągnęła tam średnie 12,8 pkt. na mecz, ponad cztery asysty i przechwyty oraz sześć zbiórek.

"Słyszałam, że w Toruniu jest naprawdę dobra drużyna. To z pewnością będzie dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie" - powiedziała na stronie internetowej klubu Reid.

Drugą nową zawodniczką w grodzie Kopernika jest Aleksandra Pawlak. Grająca na pozycji skrzydłowej koszykarka po raz pierwszy postanowiła przenieść się nieco dalej od miejsca urodzenia. Łodzianka od 2001 roku na zmianę reprezentowała barwy miejscowych klubów ŁKS lub Widzewa. Raz (2008) zagrała w MTK Pabianice. Mierząca 189 cm wzrostu Pawlak w minionym sezonie była jedną z liderek Widzewa, dla którego zdobywała średnio niemal 14 punktów na mecz. Koszykarka ma na swoim koncie także występ w sześciu spotkaniach reprezentacji Polski w eliminacjach do turnieju Eurobasket 2015.

Wcześniej umowy podpisały Małgorzata Misiuk, która ostatni sezon spędziła w zespole Riviery Gdynia oraz Amerykanka Rebecca Harris - jedna z najlepszych ofensywnych zawodniczek polskiej ligi w ubiegłym sezonie, która grała w Rybniku. Kontrakty na grę w Toruniu przedłużyły Serbka Jelena Velinovic, Weronika Idczak oraz Róża Ratajczak. (PAP i inf. własne)

Reid i Pawlak w Enerdze Toruń (Popołudnie z nami)

Toruń
koszykówka

Sport

Memoriał Wojciecha Wesołowskiego

2018-04-28, 13:59
Ekstraklasa koszykarzy - zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń

Ekstraklasa koszykarzy - zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń

2018-04-27, 23:27
Ekstraklasa koszykarek - druga porażka Artego w finale

Ekstraklasa koszykarek - druga porażka Artego w finale

2018-04-27, 21:18
Lekkoatletyczne HME - Toruń organizatorem imprezy w 2021 roku

Lekkoatletyczne HME - Toruń organizatorem imprezy w 2021 roku

2018-04-27, 15:46
Sportowy piątek - transmisja z meczu Artego Bydgoszcz w Polskim Radiu PiK

Sportowy piątek - transmisja z meczu Artego Bydgoszcz w Polskim Radiu PiK

2018-04-27, 09:21
Piłkarska Liga Europejska - remis w Londynie, wygrana Marsylii

Piłkarska Liga Europejska - remis w Londynie, wygrana Marsylii

2018-04-27, 08:50
Ekstraklasa siatkarek - pewne zwycięstwo Chemika w pierwszym meczu finałowym

Ekstraklasa siatkarek - pewne zwycięstwo Chemika w pierwszym meczu finałowym

2018-04-26, 22:19
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek bliżej półfinału

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek bliżej półfinału

2018-04-26, 22:10
MŚ w hokeju - Polska przegrała z Węgrami

MŚ w hokeju - Polska przegrała z Węgrami

2018-04-26, 22:01
Ekstraklasa koszykarek - wypowiedzi po pierwszym meczu finałowym

Ekstraklasa koszykarek - wypowiedzi po pierwszym meczu finałowym

2018-04-26, 21:09
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę