Astoria odrobiła zadanie domowe po przerwie! Dominacja gospodarzy w drugiej połowie

2026-05-02, 19:51  WS
Martyce Kimbrough był najskuteczniejszym zawodnikiem Astorii w pierwszym meczu serii/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Martyce Kimbrough był najskuteczniejszym zawodnikiem Astorii w pierwszym meczu serii/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Koszykarze Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz pokonali SKS Fulimpex Starogard Gdański 101:78 w pierwszym meczu półfinału Bank Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. Gospodarze rozstrzygnęli spotkanie po przerwie, narzucając rywalom warunki gry i obejmując prowadzenie 1:0 w serii do trzech zwycięstw.

Bydgoszczanie od pierwszych minut pokazali, że chcą kontrolować przebieg rywalizacji. Odpowiednia agresja w defensywie spowodowała, że goście w połowie pierwszej kwarty mieli na koncie zaledwie 8 „oczek”. Ton wydarzeniom nadawał Martyce Kimbrough, który w inauguracyjnej odsłonie zdobył aż 17 punktów (łącznie 31), trafiając pięć rzutów zza linii 6,75 m.
Druga kwarta przyniosła wyraźne spowolnienie gry gospodarzy. Zespół ze Starogardu zdołał narzucić bardziej fizyczne warunki, a miejscowi stracili płynność w ataku. Zamiast dobrze przygotowanych akcji pojawiły się wymuszone rzuty, a problemy na własnej tablicy pozwoliły rywalom odrobić część strat.

Po zmianie stron nasi wrócili do bardziej uporządkowanej i cierpliwej koszykówki. Nie dominowali fizycznie, ale grali dojrzalej – lepiej zarządzali tempem i konsekwentnie wykorzystywali błędy przeciwnika. W miarę upływu czasu przewaga Astorii ponownie wzrosła do „dwucyfrówki”.

Decydująca okazała się czwarta kwarta. Bydgoszczanie od początku tej części spotkania podkręcili intensywność w obronie, skutecznie utrudniając rywalom rozegranie akcji. Presja wywierana na obwodowych zawodnikach ze Starogardu przyniosła efekt w postaci strat i niecelnych rzutów. Goście, grający w wąskiej rotacji, nie byli w stanie utrzymać wysokiej fizyczności przez pełne 40 minut.

Astoria zareagowała na trudniejszy moment w drugiej kwarcie w sposób charakterystyczny dla zespołów dojrzałych – uspokoiła grę, wróciła do swoich atutów i konsekwentnie przejęła kontrolę nad meczem. W efekcie pierwsze starcie półfinałowe zakończyło się wyraźnym zwycięstwem, które daje nam solidną pozycję wyjściową przed kolejnymi spotkaniami serii.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – SKS Fulimpex Starogard Gdański 101:78 (25:14, 16:26, 28:19, 32:19)
Seria: 1:0 dla Astorii Bydgoszcz (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw)

Materiał przygotował Wiktor Sobociński

Sport

Dembl ze Złotą Piłką 2025 Polskie akcenty na prestiżowej gali

Dembélé ze Złotą Piłką 2025! Polskie akcenty na prestiżowej gali

2025-09-22, 23:19
Hokej na lodzie: Krzysztof Woźniak nowym prezesem PZHL

Hokej na lodzie: Krzysztof Woźniak nowym prezesem PZHL

2025-09-22, 19:38
Grad medali polskich wioślarzy w AME w Bydgoszczy WSG na podium klasyfikacji medalowej

Grad medali polskich wioślarzy w AME w Bydgoszczy! WSG na podium klasyfikacji medalowej

2025-09-22, 08:47
Anioły wzbiły się nad Motoareną Pres Toruń z wysokim zwycięstwem nad Motorem Lublin

„Anioły” wzbiły się nad Motoareną! Pres Toruń z wysokim zwycięstwem nad Motorem Lublin!

2025-09-21, 21:47
Lekkoatletyczne MŚ: Polska z tylko jednym medalem. To najgorszy wynik od 2003 roku

Lekkoatletyczne MŚ: Polska z tylko jednym medalem. To najgorszy wynik od 2003 roku

2025-09-21, 19:39
Zaskakująca porażka Energi Toruń w Bytomiu. Zabrakło kilkudziesięciu sekund

Zaskakująca porażka Energi Toruń w Bytomiu. Zabrakło kilkudziesięciu sekund

2025-09-21, 19:28
Wybitna jazda Michaela Jepsena Jensena nie wystarczyła. GKM rozbity przez Spartę na Olimpijskim

Wybitna jazda Michaela Jepsena Jensena nie wystarczyła. GKM rozbity przez Spartę na Olimpijskim

2025-09-21, 19:01
Wda Świecie tuż nad strefą spadkową. Bardzo wysoka porażka we Wronkach

Wda Świecie tuż nad strefą spadkową. Bardzo wysoka porażka we Wronkach

2025-09-21, 15:51
Pierwszy medal dla Polski na MŚ w Tokio Maria Żodzik została wicemistrzynią w skoku wzwyż

Pierwszy medal dla Polski na MŚ w Tokio! Maria Żodzik została wicemistrzynią w skoku wzwyż

2025-09-21, 14:59
Iga Świątek wygrała turniej WTA 500 w Seulu. To jej trzeci tytuł w tym sezonie

Iga Świątek wygrała turniej WTA 500 w Seulu. To jej trzeci tytuł w tym sezonie

2025-09-21, 14:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę