El. do MŚ: Kolejny blamaż Polski. „Biało-czerwoni” przegrali z Finlandią

2025-06-10, 23:27  Redakcja
Polacy znów przegrali z niżej notowanym rywalem/fot. PAP/Piotr Nowak

Polacy znów przegrali z niżej notowanym rywalem/fot. PAP/Piotr Nowak

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę w eliminacjach do mistrzostw świata. W swoim trzecim spotkaniu w grupie G Polacy przegrali na wyjeździe z Finlandią 1:2.

Dla „biało-czerwonych” starcie nabrało szczególnego charakteru. Cień na mecz położyła afera związana z odebraniem Robertowi Lewandowskiego miana kapitana, przez co napastnik zawiesił reprezentacyjną karierę. W kolejnych godzinach sytuacja eskalowała, dlatego dobry występ w Helsinkach mógł przyćmić kolejną nieprzyjemną sytuację wokół kadry.

Trzeba przyznać, że na początku Polacy prezentowali się lepiej od rywala. Potrafili kilkukrotnie zagrozić zdobyciem bramki, natomiast sami nie pozwalali przeciwnikom przeprowadzić groźnych ataków. Wszystko zmieniło się, gdy Łukasz Skorupski popełnił fatalny błąd, tracąc piłkę w polu karnym, a po chwili faulując. W 31. minucie „jedenastkę” wykorzystał Joel Pohjanpalo. Do końca połowy podopieczni Probierza nie zbliżyli się do remisu.

Kilka minut po przerwie mogło być 2:0, ale w poprzeczkę trafili Arttu Hoskonen. W 57. minucie dobrej okazji nie wykorzystał Matty Cash, chwilę później tylko celny strzał zanotował Krzysztof Piątek. W 64. minucie Finowie powiększyli prowadzenie, szybką kontrę zakończył świeżo wprowadzony na boisko Benjamin Kallman. W 69. minucie Polacy złapali kontakt, gdy piłkę do bramki wepchnął Jakub Kiwior.

Chwilę później doszło do fatalnej sytuacji. Na trybunach zasłabł jeden z kibiców.
Szybko rozpoczęła się akcja ratująca życie. Z tego powodu mecz przerwano na kilkadziesiąt minut.

Po powrocie na boisko polski zespół oddał dwa dobre strzały, lecz do trafienia nie doszło. W 11 doliczonych minutach Polacy prawie nie wychodzili z połowy przeciwnika. Dominacja nie przyniosła jednak spodziewanych rezultatów.

Finlandia – Polska 2:1 (1:0)
Bramki: Pohjanpalo (31 – rzut karny), Kallman (64) – Kiwior (69)

Polska: Skorupski – Skrzypczak, Bednarek, Kiwior – Cash, Szymański, Slisz, Moder (87. Piotrowski), Zalewski – Piątek (87. Buksa), Świderski (58. Kamiński)

Sport

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

2021-04-22, 14:22
Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA!

2021-04-20, 19:50
eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

2021-04-20, 13:46
2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

2021-04-16, 14:45
Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

2021-04-16, 08:30
Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

2021-04-15, 15:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę