Menedżerka Schumachera: są małe znaki dające nadzieję na wybudzenie

2014-03-12, 11:12  Polska Agencja Prasowa

Menedżerka Niemca Michaela Schumachera Sabine Kehm zaznaczyła w środowym komunikacie prasowym, że bliscy siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 wciąż wierzą, iż wybudzi się on ze śpiączki farmakologicznej. "Są małe znaki dające nadzieję" - podkreśliła.

"Te sygnały dają nam odwagę. Wierzymy, że wyjdzie z tego i wygra tę walkę. Musimy być jednak bardzo cierpliwi. Staramy się przekazać Michaelowi całą naszą energię i ufamy, że mu to pomoże. Podczas wypadku odniósł wiele poważnych obrażeń. To trudne do zrozumienia, biorąc pod uwagę banalność okoliczności zdarzenia i to, że wychodził bez szwanku z wielu znaczniej bardziej niebezpiecznych sytuacji" - zaznaczyła Kehm.

Po raz kolejny podziękowała w imieniu rodziny Schumachera za napływające z całego świata wyrazy wsparcia. Przypomniała także o prośbie o uszanowanie prywatności rodziny i przebywającego w szpitalu w Grenoble byłego kierowcy F1.

Schumacher 29 grudnia ubiegłego roku podczas jazdy na nartach we francuskiej miejscowości Meribel przewrócił się i uderzył głową w skałę. Mimo że miał kask, siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu.

Po wypadku został przetransportowany z miejscowego szpitala do kliniki w Grenoble, gdzie przeszedł operację usunięcia z mózgu krwiaka. Od tamtego czasu utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej, z której od ponad miesiąca jest powoli wybudzany.

Włoska "La Gazzetta dello Sport" w piątkowym wydaniu napisała, że Schumacher rozpoczął samodzielnie oddychać.

Niemiec tytuły mistrzowskie w F1 wywalczył w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę na wyścigowych torach definitywnie zakończył w 2012 roku.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę w Albertville wykazało, że do jego grudniowego wypadku nie przyczyniły się osoby trzecie. (PAP)

Sport

We wtorek i środę poznamy półfinalistów Pucharu Polski w piłce nożnej

2013-03-11, 14:20

Biegi przełajowe w Myślęcinku

2013-03-10, 14:16

Zwycięstwa Olimpii i Zawiszy na własnych boiskach

2013-03-09, 22:20

Puchar ETTU - sensacyjne zwycięstwo Olimpii-Unii

2013-03-08, 21:20

Puchar Polski koszykarek – Wisła - Artego 70:59

2013-03-08, 20:56

1. liga piłkarska - start rozgrywek po zimowej przerwie

2013-03-08, 10:49

Andrzej Supron zwraca medal po propozycji usunięcia zapasów z igrzysk

2013-03-07, 13:02

Superliga pingpongistów - Olimpia-Unia znów liderem

2013-03-06, 22:14

Olimpia Grudziądz bez dużych zmian

2013-03-06, 22:11

Zawisza Bydgoszcz będzie walczyć o awans

2013-03-06, 10:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę