Piłkarska ekstraliga kobiet bez mistrza Polski

2014-03-06, 14:20  Polska Agencja Prasowa

Aktualny mistrz Polski Unia Racibórz z powodów finansowych nie przystąpi do rundy wiosennej piłkarskiej ekstraligi kobiet. "To decyzja ostateczna, poinformowaliśmy PZPN. W klubie nie ma już żadnej zawodniczki" - powiedział PAP prezes klubu Józef Teresiak.

W listopadzie 2013 z Unią pożegnał się jej trener i sponsor Remigiusz Trawiński. Stworzył klub 12 lat wcześniej, przez większość czasu był też jego prezesem.

Zimą w klubie zostało siedem zawodniczek. Działacze liczyli na dotrwanie do finiszu sezonu drużyną uzupełnioną młodzieżą. Rundę jesienną raciborzanki zakończyły na drugim miejscu w tabeli ze stratą pięciu punktów do Medyka Konin. W poprzednich rozgrywkach po raz piąty z rzędu zdobyły mistrzostwo kraju.

Po odejściu Trawińskiego działacze Unii rozważali nawiązanie współpracy z pierwszoligową gdyńską Checzą, ale ostatecznie ten pomysł nie wypalił.

"Można było jakoś może dociągnąć do czerwca. Ale nie chcieliśmy obiecywać, podpisywać kontraktów, na które nie mamy pokrycia. Zawodniczki odeszły do innych klubów. Widoków na sponsora nie ma, więc chyba lepiej odejść honorowo, bez długów" - dodał Teresiak.

Unia przez pięć ostatnich sezonów grała w Lidze Mistrzyń. Nigdy nie zdołała awansować do 1/8 finału. W październiku 2013 odpadła w 1/16 finału z tureckim Konak Belediespor (1:2 na wyjeździe, 0:0 u siebie).

"Żeby grać na takim poziomie potrzeba 1,2-1,5 mln złotych na sezon. Na występy tylko w ekstralidze wystarczy 300-400 tys. Ale ja chciałem czegoś więcej, rozwoju" - powiedział PAP Trawiński.

"Najdroższe jest utrzymanie zespołu w +martwym+ sezonie, bo u nas rozgrywki trwają bardzo krótko, a żeby skutecznie rywalizować w Europie trzeba mieć odpowiednio przygotowaną drużynę. To kosztuje. Dla mnie ten ostatni rok był mordęgą. Wiedziałem, że nikt nie pomoże, ale zdobyliśmy tytuł, graliśmy w Lidze Mistrzyń. Jest mi bardzo żal, ale cóż - taka jest rzeczywistość" - zakończył. (PAP)

piłka nożna

Sport

Srebro Polaków na wioślarskich ME w Lucernie. Trzech zawodników jest z regionu

Srebro Polaków na wioślarskich ME w Lucernie. Trzech zawodników jest z regionu

2019-06-02, 14:09
Złoty medal wioślarskich Mistrzostw Europy dla zawodników z Włocławka i Torunia

Złoty medal wioślarskich Mistrzostw Europy dla zawodników z Włocławka i Torunia

2019-06-02, 12:12
Piłkarki KKP Bydgoszcz awansowały do ekstraklasy

Piłkarki KKP Bydgoszcz awansowały do ekstraklasy!

2019-06-02, 10:30
Liga Narodów siatkarzy - Polska wygrała z USA po tie-breaku

Liga Narodów siatkarzy - Polska wygrała z USA po tie-breaku

2019-06-02, 09:30
Piłkarska Liga Mistrzów - triumf Liverpoolu

Piłkarska Liga Mistrzów - triumf Liverpoolu

2019-06-02, 08:15
Żużlowa Grand Prix  zwycięstwo Bartosza Zmarzlika w Słowenii

Żużlowa Grand Prix – zwycięstwo Bartosza Zmarzlika w Słowenii!

2019-06-02, 07:00
Giro dItalia 2019 - Bilbao wygrał 20. etap, Carapaz blisko końcowego triumfu

Giro d'Italia 2019 - Bilbao wygrał 20. etap, Carapaz blisko końcowego triumfu

2019-06-01, 22:00
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek wyrównał stan finałowej rywalizacji

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek wyrównał stan finałowej rywalizacji!

2019-06-01, 20:35
French Open 2019 - Świątek w 18 finału, kolejną rywalką Halep

French Open 2019 - Świątek w 1/8 finału, kolejną rywalką Halep

2019-06-01, 18:38
Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych - PGE Vive Kielce nie zagra w finale

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych - PGE Vive Kielce nie zagra w finale

2019-06-01, 18:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę