Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz): To dobry czas na Ekstraligę. Szkoda, że nie z Polonią

2023-10-25, 11:00  Redakcja
Wiktor Przyjemski w przyszłym sezonie pokaże się w PGE Ekstralidze/fot.: Sonia Kaps/Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Wiktor Przyjemski w przyszłym sezonie pokaże się w PGE Ekstralidze/fot.: Sonia Kaps/Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Wiktor Przyjemski ma za sobą świetny sezon w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który jednak zakończył się kontuzją i brakiem awansu zespołu do PGE Ekstraligi. Nowy rok przyniesie 18-latkowi nowe wyzwanie, jakim będzie jazda w barwach mistrza Polski – Platinum Motoru Lublin. – To najlepsza decyzja. Musiałem trafić do Ekstraligi. Żałuję, że nie z Polonią – powiedział żużlowiec.

Po dobrym 2022 roku w wykonaniu Przyjemskiego kibice liczyli, że i tym razem pokaże się on z dobrej strony. Niewielu spodziewało się jednak aż takiej eksplozji formy. Żużlowiec wygrał klasyfikację zawodników ze średnią 2,5 punktu na bieg. – Ten sezon był dla mnie wspaniały. Zimą zeszłego roku z teamem stwierdziliśmy, że dobrze będzie utrzymać taki poziom. Udało się go przebić i dorzucić mistrza Europy U19 – przyznał zawodnik.

Dobry wynik indywidualny nie przyniósł jednak sukcesu samej Polonii. Ostatecznie drużyna znów nie awansowała do Ekstraligi. W półfinale zatrzymał ją ROW Rybnik. Ze względu na kontuzję 18-latek nie mógł pomóc drużynie w najważniejszej fazie rozgrywek. – Gdybym jechał, podejrzewam, że wygralibyśmy półfinał. Nie wiem, jakby to wyglądało w finale, bo byliśmy zbyt nierówną drużyną. Mielibyśmy jednak dużo większe szanse – ocenił junior. – Żałuję, bo włożyłem dużo serca w to, by Polonia ze mną weszła do Ekstraligi – dodał żużlowiec.

W przyszłym sezonie Przyjemskiego czeka nowe wyzwanie. Młodzieżowiec przeniósł się do najwyższej klasy rozgrywkowej, zasilając skład Motoru Lublin. – Już rok temu mogłem przejść do Ekstraligi. Teraz to najlepsza decyzja. Widać, że juniorzy z tej ligi zaczynają mi odjeżdżać, więc musiałem tam trafić – powiedział Przyjemski. – Nie stawiam sobie żadnych celów. Chcę być z siebie zadowolony i zdrowo przejechać sezon – dodał 18-latek.

Pełna rozmowa z Wiktorem Przyjemskim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

ME 2021 - Rosja zamiast Irlandii, Sewilla w miejsce Bilbao. Znamy miasta, w których zagrają Polacy

ME 2021 - Rosja zamiast Irlandii, Sewilla w miejsce Bilbao. Znamy miasta, w których zagrają Polacy!

2021-04-23, 12:15
ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

2021-04-23, 06:15
Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

2021-04-22, 23:11
PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

2021-04-22, 14:22
Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA!

2021-04-20, 19:50
eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

2021-04-20, 13:46
2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę