Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz): To dobry czas na Ekstraligę. Szkoda, że nie z Polonią

2023-10-25, 11:00  Redakcja
Wiktor Przyjemski w przyszłym sezonie pokaże się w PGE Ekstralidze/fot.: Sonia Kaps/Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Wiktor Przyjemski w przyszłym sezonie pokaże się w PGE Ekstralidze/fot.: Sonia Kaps/Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Wiktor Przyjemski ma za sobą świetny sezon w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który jednak zakończył się kontuzją i brakiem awansu zespołu do PGE Ekstraligi. Nowy rok przyniesie 18-latkowi nowe wyzwanie, jakim będzie jazda w barwach mistrza Polski – Platinum Motoru Lublin. – To najlepsza decyzja. Musiałem trafić do Ekstraligi. Żałuję, że nie z Polonią – powiedział żużlowiec.

Po dobrym 2022 roku w wykonaniu Przyjemskiego kibice liczyli, że i tym razem pokaże się on z dobrej strony. Niewielu spodziewało się jednak aż takiej eksplozji formy. Żużlowiec wygrał klasyfikację zawodników ze średnią 2,5 punktu na bieg. – Ten sezon był dla mnie wspaniały. Zimą zeszłego roku z teamem stwierdziliśmy, że dobrze będzie utrzymać taki poziom. Udało się go przebić i dorzucić mistrza Europy U19 – przyznał zawodnik.

Dobry wynik indywidualny nie przyniósł jednak sukcesu samej Polonii. Ostatecznie drużyna znów nie awansowała do Ekstraligi. W półfinale zatrzymał ją ROW Rybnik. Ze względu na kontuzję 18-latek nie mógł pomóc drużynie w najważniejszej fazie rozgrywek. – Gdybym jechał, podejrzewam, że wygralibyśmy półfinał. Nie wiem, jakby to wyglądało w finale, bo byliśmy zbyt nierówną drużyną. Mielibyśmy jednak dużo większe szanse – ocenił junior. – Żałuję, bo włożyłem dużo serca w to, by Polonia ze mną weszła do Ekstraligi – dodał żużlowiec.

W przyszłym sezonie Przyjemskiego czeka nowe wyzwanie. Młodzieżowiec przeniósł się do najwyższej klasy rozgrywkowej, zasilając skład Motoru Lublin. – Już rok temu mogłem przejść do Ekstraligi. Teraz to najlepsza decyzja. Widać, że juniorzy z tej ligi zaczynają mi odjeżdżać, więc musiałem tam trafić – powiedział Przyjemski. – Nie stawiam sobie żadnych celów. Chcę być z siebie zadowolony i zdrowo przejechać sezon – dodał 18-latek.

Pełna rozmowa z Wiktorem Przyjemskim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

2021-06-10, 13:30
Energa Basket Liga - Zębski wraca do Astorii [wideo]

Energa Basket Liga - Zębski wraca do Astorii [wideo]

2021-06-10, 08:54
Igrzyska Olimpijskie - Lekkoatleci mają już 41 kwalifikacji, ale czekamy na kolejne

Igrzyska Olimpijskie - Lekkoatleci mają już 41 kwalifikacji, ale czekamy na kolejne

2021-06-10, 06:15
French Open - Broniąca tytułu Świątek odpadła w ćwierćfinale

French Open - Broniąca tytułu Świątek odpadła w ćwierćfinale

2021-06-09, 16:47
Energa Basket Liga - Ivica Skelin nowym trenerem Polskiego Cukru Toruń

Energa Basket Liga - Ivica Skelin nowym trenerem Polskiego Cukru Toruń

2021-06-09, 15:49
Tauron Liga - Monika Jagła przenosi się do Jokera Świecie

Tauron Liga - Monika Jagła przenosi się do Jokera Świecie

2021-06-09, 12:23
Euro 2021 - Bezbarwna Polska remisuje z Islandią

Euro 2021 - Bezbarwna Polska remisuje z Islandią

2021-06-08, 22:11
Energa Basket Liga - Pluta zamienia Włocławek na Bydgoszcz [wideo]

Energa Basket Liga - Pluta zamienia Włocławek na Bydgoszcz [wideo]

2021-06-08, 14:42
Euro 2021 - Arkadiusz Milik nie wystąpi w mistrzostwach Europy

Euro 2021 - Arkadiusz Milik nie wystąpi w mistrzostwach Europy

2021-06-08, 05:30
eWinner 1. Liga - Polonia wraca z Rybnika z porażką i dwoma kontuzjami

eWinner 1. Liga - Polonia wraca z Rybnika z porażką i dwoma kontuzjami

2021-06-07, 23:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę