Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz): To dobry czas na Ekstraligę. Szkoda, że nie z Polonią

2023-10-25, 11:00  Redakcja
Wiktor Przyjemski w przyszłym sezonie pokaże się w PGE Ekstralidze/fot.: Sonia Kaps/Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Wiktor Przyjemski w przyszłym sezonie pokaże się w PGE Ekstralidze/fot.: Sonia Kaps/Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Wiktor Przyjemski ma za sobą świetny sezon w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który jednak zakończył się kontuzją i brakiem awansu zespołu do PGE Ekstraligi. Nowy rok przyniesie 18-latkowi nowe wyzwanie, jakim będzie jazda w barwach mistrza Polski – Platinum Motoru Lublin. – To najlepsza decyzja. Musiałem trafić do Ekstraligi. Żałuję, że nie z Polonią – powiedział żużlowiec.

Po dobrym 2022 roku w wykonaniu Przyjemskiego kibice liczyli, że i tym razem pokaże się on z dobrej strony. Niewielu spodziewało się jednak aż takiej eksplozji formy. Żużlowiec wygrał klasyfikację zawodników ze średnią 2,5 punktu na bieg. – Ten sezon był dla mnie wspaniały. Zimą zeszłego roku z teamem stwierdziliśmy, że dobrze będzie utrzymać taki poziom. Udało się go przebić i dorzucić mistrza Europy U19 – przyznał zawodnik.

Dobry wynik indywidualny nie przyniósł jednak sukcesu samej Polonii. Ostatecznie drużyna znów nie awansowała do Ekstraligi. W półfinale zatrzymał ją ROW Rybnik. Ze względu na kontuzję 18-latek nie mógł pomóc drużynie w najważniejszej fazie rozgrywek. – Gdybym jechał, podejrzewam, że wygralibyśmy półfinał. Nie wiem, jakby to wyglądało w finale, bo byliśmy zbyt nierówną drużyną. Mielibyśmy jednak dużo większe szanse – ocenił junior. – Żałuję, bo włożyłem dużo serca w to, by Polonia ze mną weszła do Ekstraligi – dodał żużlowiec.

W przyszłym sezonie Przyjemskiego czeka nowe wyzwanie. Młodzieżowiec przeniósł się do najwyższej klasy rozgrywkowej, zasilając skład Motoru Lublin. – Już rok temu mogłem przejść do Ekstraligi. Teraz to najlepsza decyzja. Widać, że juniorzy z tej ligi zaczynają mi odjeżdżać, więc musiałem tam trafić – powiedział Przyjemski. – Nie stawiam sobie żadnych celów. Chcę być z siebie zadowolony i zdrowo przejechać sezon – dodał 18-latek.

Pełna rozmowa z Wiktorem Przyjemskim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Eliminacje MŚ 2022 - San Marino pokonane, teraz czas na Anglię

Eliminacje MŚ 2022 - San Marino pokonane, teraz czas na Anglię

2021-09-06, 11:59
Olimpia rządzi w III lidze. Zawisza wygrał pierwszy mecz

Olimpia rządzi w III lidze. Zawisza wygrał pierwszy mecz

2021-09-05, 20:49
Jeeeest El. MŚ 2022 - Polska - Albania 4:1 [zdjęcia]

Jeeeest!!!! El. MŚ 2022 - Polska - Albania 4:1 [zdjęcia]

2021-09-02, 22:56
Mistrzostwa Europy U23 we wioślarstwie w Kruszwicy

Mistrzostwa Europy U23 we wioślarstwie w Kruszwicy

2021-09-02, 09:04
El. MŚ 2022 - Sousa: nikt nowy nie narzeka na urazy, a ja nie jestem pechowcem

El. MŚ 2022 - Sousa: nikt nowy nie narzeka na urazy, a ja nie jestem pechowcem

2021-09-01, 17:16
Bojas strzela, Olimpia wygrywa

Bojas strzela, Olimpia wygrywa

2021-08-29, 21:33
Cóż za rywalizacja Trwa Enea Bydgoszcz Triathlon [wideo, zdjęcia]

Cóż za rywalizacja! Trwa Enea Bydgoszcz Triathlon! [wideo, zdjęcia]

2021-08-28, 15:18
Bydgoski triathlon - dwa dni emocji sportowych, ale i utrudnień drogowych

Bydgoski triathlon - dwa dni emocji sportowych, ale i utrudnień drogowych

2021-08-28, 07:15
Energa sponsorem piłkarzy bydgoskiego Zawiszy

Energa sponsorem piłkarzy bydgoskiego Zawiszy

2021-08-27, 13:23
Puchar Gordona Bennetta: Zapart Jest satysfakcja z wykonywania planu jak po sznurku

Puchar Gordona Bennetta: Zapart „Jest satysfakcja z wykonywania planu jak po sznurku"

2021-08-25, 18:33
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę