Ilona Termińska (Apator Toruń): Jan Ząbik dał inną energię. Po zmianie pojechaliśmy po medal [wywiad]

2023-10-17, 15:17  Redakcja
Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

For Nature Solutions KS Apator Toruń ma za sobą szczególny sezon w PGE Ekstralidze. Po siedmiu latach drużyna ponownie stanęła na podium mistrzostw Polski. – Wystartowaliśmy z dużymi nadziejami, potem było gorzej. Po małej zmianie pojechaliśmy po medal – podsumowała prezes klubu, Ilona Termińska.

Sukces „Aniołów” rodził się w bólach. Szczególnie w pierwszych meczach drużyna spisywała się poniżej oczekiwań, przez co dość długo była zaangażowana w walkę o utrzymanie. Poprawa nastąpiła, gdy po Robercie Sawinie funkcję trenera objął Jan Ząbik. – Decyzja została podjęta siłą rozpędu. Trener Ząbik wprowadził innego ducha do zespołu. Ma on inną energię i zawodnicy to docenili – stwierdziła prezes.

Ostatecznie Apator zajął w fazie zasadniczej piąte miejsce. Później wszedł do półfinału jako szczęśliwy przegrany, nie wykorzystując szansy na finał, przegrywając dwumecz z mocno poturbowaną Betard Spartą Wrocław. Ostatecznie torunianie cieszyli się z sukcesu w postaci brązowego medalu. – Dwumecz z Włókniarzem był widowiskowy. Wszyscy jechali na najwyższym poziomie i zgodnie z potencjałem – oceniła Termińska.

Klub ma jednak z czego wyciągać wnioski. Przede wszystkim chodzi o juniorów. Ich forma pozostawiała wiele do życzenia. Pomóc ma nowy trener zespołu – Piotr Baron. – Odkąd jest on z nami, intensywność treningu wzrosła. Liczę, że to przyniesie efekt w wynikach – powiedziała prezes. W trakcie i po sezonie uwagę skupił na sobie Krzysztof Lewandowski. Sporo mówiło się m.in. o odejściu 18-latka. – Na teraz Lewandowski zostaje z nami. Mam nadzieję, że dzięki dobrej pracy zrobi on postęp – dodała Termińska.

Pełna rozmowa z prezes Iloną Termińską:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

PGE Ekstraliga - GKM wraca z Gorzowa na tarczy

PGE Ekstraliga - GKM wraca z Gorzowa na tarczy

2021-06-26, 15:29
Energa Basket Liga - Przemysław Zamojski kończy karierę w klasycznej koszykówce

Energa Basket Liga - Przemysław Zamojski kończy karierę w klasycznej koszykówce

2021-06-25, 16:00
Tauron 1. Liga - Starzy znajomi i nowa nazwa bydgoskiej drużyny

Tauron 1. Liga - Starzy znajomi i nowa nazwa bydgoskiej drużyny

2021-06-25, 12:59
Zbigniew Boniek - Sportowo zawiedliśmy na Euro, ale Sousa zostaje

Zbigniew Boniek - Sportowo zawiedliśmy na Euro, ale Sousa zostaje

2021-06-24, 13:14
Euro 2021 - Lewandowski: ciężko będzie się z tym pogodzić

Euro 2021 - Lewandowski: ciężko będzie się z tym pogodzić

2021-06-23, 21:39
Polacy kończą udział w mistrzostwach Europy po porażce ze Szwecją

Polacy kończą udział w mistrzostwach Europy po porażce ze Szwecją

2021-06-23, 20:29
Tauron Liga - Joker Świecie z nowym trenerem i kolejnymi zawodniczkami

Tauron Liga - Joker Świecie z nowym trenerem i kolejnymi zawodniczkami

2021-06-23, 13:46
Euro 2021 - Polacy bez treningu w Sankt Petersburgu, występ Modera pod znakiem zapytania

Euro 2021 - Polacy bez treningu w Sankt Petersburgu, występ Modera pod znakiem zapytania

2021-06-22, 14:29
Szachowa liga na mecie. Nagrody zostały rozdane [ZDĘCIA]

Szachowa liga na mecie. Nagrody zostały rozdane [ZDĘCIA]

2021-06-21, 12:55
eWinner 1. Liga - Polonia wygrywa w Gnieźnie

eWinner 1. Liga - Polonia wygrywa w Gnieźnie

2021-06-21, 10:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę