Ilona Termińska (Apator Toruń): Jan Ząbik dał inną energię. Po zmianie pojechaliśmy po medal [wywiad]

2023-10-17, 15:17  Redakcja
Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

For Nature Solutions KS Apator Toruń ma za sobą szczególny sezon w PGE Ekstralidze. Po siedmiu latach drużyna ponownie stanęła na podium mistrzostw Polski. – Wystartowaliśmy z dużymi nadziejami, potem było gorzej. Po małej zmianie pojechaliśmy po medal – podsumowała prezes klubu, Ilona Termińska.

Sukces „Aniołów” rodził się w bólach. Szczególnie w pierwszych meczach drużyna spisywała się poniżej oczekiwań, przez co dość długo była zaangażowana w walkę o utrzymanie. Poprawa nastąpiła, gdy po Robercie Sawinie funkcję trenera objął Jan Ząbik. – Decyzja została podjęta siłą rozpędu. Trener Ząbik wprowadził innego ducha do zespołu. Ma on inną energię i zawodnicy to docenili – stwierdziła prezes.

Ostatecznie Apator zajął w fazie zasadniczej piąte miejsce. Później wszedł do półfinału jako szczęśliwy przegrany, nie wykorzystując szansy na finał, przegrywając dwumecz z mocno poturbowaną Betard Spartą Wrocław. Ostatecznie torunianie cieszyli się z sukcesu w postaci brązowego medalu. – Dwumecz z Włókniarzem był widowiskowy. Wszyscy jechali na najwyższym poziomie i zgodnie z potencjałem – oceniła Termińska.

Klub ma jednak z czego wyciągać wnioski. Przede wszystkim chodzi o juniorów. Ich forma pozostawiała wiele do życzenia. Pomóc ma nowy trener zespołu – Piotr Baron. – Odkąd jest on z nami, intensywność treningu wzrosła. Liczę, że to przyniesie efekt w wynikach – powiedziała prezes. W trakcie i po sezonie uwagę skupił na sobie Krzysztof Lewandowski. Sporo mówiło się m.in. o odejściu 18-latka. – Na teraz Lewandowski zostaje z nami. Mam nadzieję, że dzięki dobrej pracy zrobi on postęp – dodała Termińska.

Pełna rozmowa z prezes Iloną Termińską:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Prezes Astorii Bydgoszcz: Jest ogromny niedosyt [WYWIAD]

Prezes Astorii Bydgoszcz: Jest ogromny niedosyt [WYWIAD]

2022-04-15, 08:15
Hubert Hurkacz w ćwierćfinale ATP 1000 w Monte Carlo

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale ATP 1000 w Monte Carlo

2022-04-14, 19:25
BC Polkowice wygrały Energa Basket Ligę Kobiet [WYPOWIEDZI]

BC Polkowice wygrały Energa Basket Ligę Kobiet [WYPOWIEDZI]

2022-04-14, 15:15
Siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce i Słowenii [WYPOWIEDZI]

Siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce i Słowenii! [WYPOWIEDZI]

2022-04-14, 13:32
PlusLiga przeszła w decydującą fazę. Faworyci pod ścianą

PlusLiga przeszła w decydującą fazę. Faworyci pod ścianą!

2022-04-14, 09:59
Manchester City i Liverpool uzupełnili stawkę półfinalistów LM

Manchester City i Liverpool uzupełnili stawkę półfinalistów LM

2022-04-14, 08:21
BKS w półfinale Tauron 1. Ligi. Bydgoszczanie wygrali w Siedlcach

BKS w półfinale Tauron 1. Ligi. Bydgoszczanie wygrali w Siedlcach

2022-04-13, 19:59
Astoria poza fazą play-off. Anwil wygrał, Twarde Pierniki przegrały

Astoria poza fazą play-off. Anwil wygrał, Twarde Pierniki przegrały

2022-04-13, 19:31
Trener kadry kobiet odsłonił karty na Ligę Narodów. Powrót Wołosz

Trener kadry kobiet odsłonił karty na Ligę Narodów. Powrót Wołosz

2022-04-13, 18:15
Hurkacz powalczy o ćwierćfinał turnieju w Monte Carlo [WYPOWIEDŹ]

Hurkacz powalczy o ćwierćfinał turnieju w Monte Carlo [WYPOWIEDŹ]

2022-04-13, 16:38
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę