Ilona Termińska (Apator Toruń): Jan Ząbik dał inną energię. Po zmianie pojechaliśmy po medal [wywiad]

2023-10-17, 15:17  Redakcja
Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

For Nature Solutions KS Apator Toruń ma za sobą szczególny sezon w PGE Ekstralidze. Po siedmiu latach drużyna ponownie stanęła na podium mistrzostw Polski. – Wystartowaliśmy z dużymi nadziejami, potem było gorzej. Po małej zmianie pojechaliśmy po medal – podsumowała prezes klubu, Ilona Termińska.

Sukces „Aniołów” rodził się w bólach. Szczególnie w pierwszych meczach drużyna spisywała się poniżej oczekiwań, przez co dość długo była zaangażowana w walkę o utrzymanie. Poprawa nastąpiła, gdy po Robercie Sawinie funkcję trenera objął Jan Ząbik. – Decyzja została podjęta siłą rozpędu. Trener Ząbik wprowadził innego ducha do zespołu. Ma on inną energię i zawodnicy to docenili – stwierdziła prezes.

Ostatecznie Apator zajął w fazie zasadniczej piąte miejsce. Później wszedł do półfinału jako szczęśliwy przegrany, nie wykorzystując szansy na finał, przegrywając dwumecz z mocno poturbowaną Betard Spartą Wrocław. Ostatecznie torunianie cieszyli się z sukcesu w postaci brązowego medalu. – Dwumecz z Włókniarzem był widowiskowy. Wszyscy jechali na najwyższym poziomie i zgodnie z potencjałem – oceniła Termińska.

Klub ma jednak z czego wyciągać wnioski. Przede wszystkim chodzi o juniorów. Ich forma pozostawiała wiele do życzenia. Pomóc ma nowy trener zespołu – Piotr Baron. – Odkąd jest on z nami, intensywność treningu wzrosła. Liczę, że to przyniesie efekt w wynikach – powiedziała prezes. W trakcie i po sezonie uwagę skupił na sobie Krzysztof Lewandowski. Sporo mówiło się m.in. o odejściu 18-latka. – Na teraz Lewandowski zostaje z nami. Mam nadzieję, że dzięki dobrej pracy zrobi on postęp – dodała Termińska.

Pełna rozmowa z prezes Iloną Termińską:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Derby dla Apatora. Świetne ściganie w Grudziądzu

Derby dla Apatora. Świetne ściganie w Grudziądzu

2022-05-08, 21:31
Anioły Toruń nie awansowały do Tauron 1. Ligi

Anioły Toruń nie awansowały do Tauron 1. Ligi

2022-05-08, 19:10
Gwiazda Bydgoszcz zagra w finale Lotto Superligi

Gwiazda Bydgoszcz zagra w finale Lotto Superligi!

2022-05-08, 17:18
Rodzinna miejscowość uczci Stanisławę Walasiewiczównę. Będzie memoriał

Rodzinna miejscowość uczci Stanisławę Walasiewiczównę. Będzie memoriał

2022-05-08, 14:37
Pewna wygrana lidera IV Ligi, trudne boje Włocłavii i Chemika [WYNIKI 26. KOLEJKI]

Pewna wygrana lidera IV Ligi, trudne boje Włocłavii i Chemika [WYNIKI 26. KOLEJKI]

2022-05-08, 13:59
Pomorzanin Toruń rozgromił rywala. LKS Gąsawa znów przegrał

Pomorzanin Toruń rozgromił rywala. LKS Gąsawa znów przegrał

2022-05-08, 11:55
ZAKSA znów pokonała JW. Kędzierzynianie o krok od mistrzostwa [WYPOWIEDZI]

ZAKSA znów pokonała JW. Kędzierzynianie o krok od mistrzostwa [WYPOWIEDZI]

2022-05-07, 21:45
Zawisza rozgromił rywala. Unia wyszarpała zwycięstwo

Zawisza rozgromił rywala. Unia wyszarpała zwycięstwo

2022-05-07, 20:44
Wiktor Przyjemski awansował do Speedway Grand Prix 2

Wiktor Przyjemski awansował do Speedway Grand Prix 2

2022-05-07, 17:00
KKP Bydgoszcz z kolejną wygraną. Bydgoszczanki lepsze od Olimpii

KKP Bydgoszcz z kolejną wygraną. Bydgoszczanki lepsze od Olimpii

2022-05-07, 16:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę