Za nami Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Na Brdyujściu Polacy świętowali liczne sukcesy

2023-09-11, 13:37  inf. prasowa/Redakcja
Przez trzy dni na Brdyujściu studenci walczyli o medale mistrzostw/fot.: Patryk Głowacki

Przez trzy dni na Brdyujściu studenci walczyli o medale mistrzostw/fot.: Patryk Głowacki

Trzy dni pełne emocjonujących wyścigów przeżyli uczestnicy Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie, które rozegrano na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy. Z powodzeniem radzili sobie Polacy, zdobywając trzynaście medali, w tym aż sześć złotych. Najwięcej wywalczyli gospodarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele 81 uczelni z 20 państw. W piątek i sobotę rozgrywano eliminacje i repasaże o awans do niedzielnych finałów.

Klasyfikację medalową wygrało UKW Bydgoszcz. Dorobek uczelni to osiem krążków, w tym dwa złote. Te z najcenniejszego kruszcu padły łupem kobiecych osad. Triumf zaliczyła czwórka podwójna w składzie Małgorzata Strybel, Oliwia Kania, Izabela Gałek i Paulina Chrzanowska. Chrzanowska i Gałek wygrały także w rywalizacji dwójek podwójnych.

Zdobycz UKW Bydgoszcz uzupełniły cztery męskie srebra: w dwójce i czwórce wagi lekkiej, a także w czwórce bez sternika i ósemce. Trzecie miejsca przypadły zawodnikom startującym w męskiej dwójce bez sternika i kobiecej ósemce.

Dwa złota wywalczyły wioślarki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: w czwórce bez sternika (Dominika Gałka, Adrianna Paszkowska, Agata Zielepuha, Julia Weiwer) i ósemce (Dominika Gałka, Patrycja Domalska, Adrianna Paszkowska, Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha, Zofia Borzyszkowska, Kornelia Semrau, Martyna Wiśniewska, Julia Weiwer). Na najwyższym stopniu podium stanęli również Dariusz Paczkowski i Rafał Nalewalski z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy w dwójce podwójnej wagi lekkiej, a także dwójka bez sternika Szymon Tomiak i Patryk Wojtalak z Politechniki Poznańskiej. Srebrnym medalistą w jedynce został Krzysztof Kasparek startujący dla Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W AME 2023 uczestniczyli ponadto zawodnicy Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Gdańskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Warszawskiego.

Relacja z wydarzenia:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń lepszy od Arki Gdynia

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń lepszy od Arki Gdynia!

2019-11-08, 22:00
Ekstraklasa piłkarska - w klasyku Legia zagra z Górnikiem (zapowiedź 15. kolejki)

Ekstraklasa piłkarska - w klasyku Legia zagra z Górnikiem (zapowiedź 15. kolejki)

2019-11-08, 11:00
Piłkarska Liga Europy - awans pięciu ekip, cały mecz Kędziory, czerwony Góralski

Piłkarska Liga Europy - awans pięciu ekip, cały mecz Kędziory, czerwony Góralski

2019-11-07, 23:30
Puchar Europy koszykarek - czwarte z rzędu zwycięstwo Artego Bydgoszcz

Puchar Europy koszykarek - czwarte z rzędu zwycięstwo Artego Bydgoszcz!

2019-11-07, 21:46
Superliga tenisistów stołowych  szósta wygrana torunian

Superliga tenisistów stołowych – szósta wygrana torunian

2019-11-07, 21:00
Witold Bańka oficjalnie szefem Światowej Agencji Antydopingowej

Witold Bańka oficjalnie szefem Światowej Agencji Antydopingowej

2019-11-07, 15:54
Polonia Bydgoszcz przedstawiła skład na 1. ligę. Chce namieszać w lidze

Polonia Bydgoszcz przedstawiła skład na 1. ligę. Chce „namieszać” w lidze

2019-11-07, 15:48
PZPS: Jacek Nawrocki trenerem kadry siatkarek do 2022 roku

PZPS: Jacek Nawrocki trenerem kadry siatkarek do 2022 roku

2019-11-07, 14:00
Superliga tenisistów stołowych  Energa Manekin Toruń z nowym Azjatą w składzie

Superliga tenisistów stołowych – Energa Manekin Toruń z nowym Azjatą w składzie

2019-11-07, 12:00
Ekstraliga żużlowa - Antonio Lindbaeck w Stelmecie Falubazie

Ekstraliga żużlowa - Antonio Lindbaeck w Stelmecie Falubazie

2019-11-07, 10:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę