Wieloboiści uczcili pamięć znakomitego trenera. Rozegrano 2. Memoriał Wiesława Czapiewskiego

2023-07-24, 08:17  inf. prasowa/Redakcja
Adrianna Sułek nie zaliczy występu do udanych/fot.: inf. prasowa

Adrianna Sułek nie zaliczy występu do udanych/fot.: inf. prasowa

W miniony weekend na stadionie bydgoskiego Zawiszy rozegrano 2. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, w którym rywalizowali wieloboiści. U pań dopiero siódme miejsce zajęła Adrianna Sułek z Brdy Bydgoszcz. Tuż przed nią znalazła się Julia Słocka. Wśród mężczyzn piąty był Rafał Horbowicz, a szósty Paweł Wiesiołek. Triumfowali Austriaczka Sarah Lagger i Niemiec Kai Kazmirek.

Po sobotnich zmaganiach Sułek mogła myśleć o czołowych lokatach, kończąc dzień na trzecim miejscu. Niedziela nie była jednak dla niej udana. Potwierdziła to ostatnia konkurencja, czyli bieg na 800 metrów, którego bydgoszczanka nie ukończyła.

– Nie lubię widnieć w środku stawki. Widząc, że dziewczyny mi „odjeżdżają” oraz mając świadomość, że zostało 500 metrów do mety, a powoli słabnę, nie chciałam kończyć rywalizacji z wolnym czasem. Nie widziałam sensu dalszej walki, zwłaszcza że wynik byłby daleki od rekordu życiowego – wyjaśniła Sułek. – Zrobiłam tyle, ile mogłam i na ile pozwalało mi zdrowie – dodała Sułek.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji wieloboistek:

1. Sarah Lagger – 6089 punktów
2. Vanessa Grimm – 6058 punktów
3. Rita Nemes – 6049 punktów
4. Julia Loban – 6033 punkty
5. Tori West – 5788 punktów
6. Julia Słocka – 5730 punktów
7. Adrianna Sułek – 5110 punktów
+ cztery niesklasyfikowane zawodniczki

Podczas rywalizacji dziesięcioboistów swoje „pięć minut” mieli reprezentanci Polski. Rafał Horbowicz wygrał konkurs rzutu dyskiem. Paweł Wiesiołek okazał się najlepszy w biegu na 1500 metrów.

– Udało się zdobyć korzystne miejsce i dobry wynik. Rzut dyskiem poszedł jak najbardziej po mojej myśli. Jeszcze dwa lata temu wynik ponad 7700 punktów brałbym w ciemno, a teraz w ogóle mnie nie zadowala – swój występ podsumował Horbowicz.

Wyniki rywalizacji wieloboistów:

1. Kai Kazmirek – 8038 punktów
2. Adam Helcelet – 8034 punkty
3. Edgaras Benkunskas – 7947 punktów
4. Finley Gaio – 7935 punktów
5. Rafal Horbowicz – 7715 punktów
6. Paweł Wiesiołek – 7575 punktów
7. Marek Lukas – 7478 punktów
+ pięciu niesklasyfikowanych zawodników

Przy okazji rozegrano też konkursy skoku o tyczce pań i rzutu oszczepem panów. Najlepsi byli Emilia Kusy oraz Marcin Krukowski.

Impreza została poświęcona Wiesławowi Czapiewskiemu – byłemu dziesięcioboiście, a później znakomitemu trenerowi, który prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, Pawła Wojciechowskiego czy Adriannę Sułek.

Trenera Wiesława Czapiewskiego wspomniał Paweł Wojciechowski. Materiał przygotował Maciej Wilkowski

Sport

Energa Basket Liga - Anwil przegrywa emocjonujący mecz na szczycie

Energa Basket Liga - Anwil przegrywa emocjonujący mecz na szczycie

2022-02-06, 13:17
IO Pekin - Pierwsze medale rozdane, pech Maliszewskiej i awans skoczków

IO Pekin - Pierwsze medale rozdane, pech Maliszewskiej i awans skoczków

2022-02-05, 18:43
IO Pekinshort track - Natalia Maliszewska nie wystąpi na 500m

IO Pekin/short track - Natalia Maliszewska nie wystąpi na 500m

2022-02-05, 11:55
IO Pekinskoki narciarskie - Żyła trzeci w kwalifikacjach, wszyscy Polacy z awansem

IO Pekin/skoki narciarskie - Żyła trzeci w kwalifikacjach, wszyscy Polacy z awansem

2022-02-05, 10:23
XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 oficjalnie otwarte

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 oficjalnie otwarte!

2022-02-04, 15:47
Sisu Arena w Bydgoszczy Jest nowa nazwa dla hali przy ul. Toruńskiej

Sisu Arena w Bydgoszczy! Jest nowa nazwa dla hali przy ul. Toruńskiej

2022-02-04, 13:41
Ostatnie chwile przed otwarciem Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022

Ostatnie chwile przed otwarciem Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022!

2022-02-04, 07:30
Igrzyska w Pekinie - Maliszewska i Czyszczoń ponownie z pozytywnymi wynikami testu na COVID-19

Igrzyska w Pekinie - Maliszewska i Czyszczoń ponownie z pozytywnymi wynikami testu na COVID-19

2022-02-03, 15:26
Energa Basket Liga - Dobry początek nie wystarczył. Astoria przegrywa z Kingiem

Energa Basket Liga - Dobry początek nie wystarczył. Astoria przegrywa z Kingiem

2022-02-02, 21:03
Tauron 1. Liga - Problemy kadrowe Visły Bydgoszcz

Tauron 1. Liga - Problemy kadrowe Visły Bydgoszcz

2022-02-02, 18:06
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę