Liga Narodów: Polki z drugą porażką w rozgrywkach. Amerykanki lepsze po tie-breaku

2023-06-28, 13:51  PAP
Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Polski zespół musiał tym razem uznać wyższość rywala/fot.: FIVB

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała USA 2:3 w swoim pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów w Korei Południowej. Zespół Stefano Lavariniego poniósł drugą porażkę w rozgrywkach.

Można powiedzieć, że na tym etapie zmagań doszło do meczu na szczycie. Przed starciem Polki prowadziły w tabeli właśnie przed Amerykankami. Bilans obu ekip wynosił 7:1. „Biało-czerwone” czekało trudne zadanie, gdyż USA to aktualny mistrz olimpijski.

Pierwszy set był popisem polskiego zespołu, który imponował w każdym elemencie, zwłaszcza bloku i ataku. W pewnym momencie podopieczne Lavariniego prowadziły 18:13 i nie roztrwoniły przewagi. Druga partia zmieniła sytuację o 180 stopni. Amerykanki znacznie poprawiły grę, szczególnie w przyjęciu, dzięki czemu pewnie triumfowały.

Dużo więcej walki pojawiło się w trzeciej odsłonie. Po zaciętym boju Polki obroniły piłkę setową, doprowadzając do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się rywalki (25:27). W czwartym secie „biało-czerwone” prowadziły już 22:17, a potem 23:20, ale USA wyszło z opresji, mając nawet trzy piłki meczowe. Tym razem lepiej w końcówce poradziły sobie polskie zawodniczki (30:28).

Podopieczne Lavariniego długo szły za ciosem, w tie-breaku budując przewagę (7:3). Amerykańska drużyna szybko jednak wyrównała (9:9). Pierwsze spotkanie mogły skończyć Polki, lecz rywalki obroniły piłkę meczową, a następnie wygrały dwie kolejne akcje, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polska – USA 2:3 (25:17, 15:25, 25:27, 30:28, 14:16)
Polska: Wenerska, Stysiak, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Różański, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Fedusio, Nowicka, Gałkowska

Mimo porażki Polska jest niemal pewna awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w amerykańskim Arlington w dniach 12-17 lipca.

Sport

Manchester City i Liverpool uzupełnili stawkę półfinalistów LM

Manchester City i Liverpool uzupełnili stawkę półfinalistów LM

2022-04-14, 08:21
BKS w półfinale Tauron 1. Ligi. Bydgoszczanie wygrali w Siedlcach

BKS w półfinale Tauron 1. Ligi. Bydgoszczanie wygrali w Siedlcach

2022-04-13, 19:59
Astoria poza fazą play-off. Anwil wygrał, Twarde Pierniki przegrały

Astoria poza fazą play-off. Anwil wygrał, Twarde Pierniki przegrały

2022-04-13, 19:31
Trener kadry kobiet odsłonił karty na Ligę Narodów. Powrót Wołosz

Trener kadry kobiet odsłonił karty na Ligę Narodów. Powrót Wołosz

2022-04-13, 18:15
Hurkacz powalczy o ćwierćfinał turnieju w Monte Carlo [WYPOWIEDŹ]

Hurkacz powalczy o ćwierćfinał turnieju w Monte Carlo [WYPOWIEDŹ]

2022-04-13, 16:38
Polki walczyły z Norweżkami, ale rywalki okazały się lepsze

Polki walczyły z Norweżkami, ale rywalki okazały się lepsze

2022-04-13, 09:30
Bayern odpadł z LM Real awansował dopiero po dogrywce

Bayern odpadł z LM! Real awansował dopiero po dogrywce

2022-04-13, 07:30
Arka Gdynia brązowym medalistą Energa Basket Ligi Kobiet

Arka Gdynia brązowym medalistą Energa Basket Ligi Kobiet

2022-04-12, 22:28
Anioły Toruń powalczą o awans do Tauron 1. Ligi [WYPOWIEDZI]

Anioły Toruń powalczą o awans do Tauron 1. Ligi [WYPOWIEDZI]

2022-04-12, 14:36
Nieudany start Polonii. Bydgoszczanie przegrali w Niemczech

Nieudany start Polonii. Bydgoszczanie przegrali w Niemczech

2022-04-11, 21:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę