Polskie Radio PiK
z 28 stycznia 2023 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Bywaj zdrów!
Jolanta Fischer
Autor: Jolanta Fischer

Mówimy o zapaleniu mięśnia sercowego - groźnym powikłaniu grypy, które potrafi po cichu odebrać życie. W drugiej części programu zagłębimy się w tematykę ferii zimowych, a konkretnie związanych z nimi podróży. Jak zabezpieczyć dzieci na długą jazdę samochodem i który fotelik wybrać? Na koniec odetchniemy pełną piersią we własnych czterech ścianach - w końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W ten weekend będziemy mieli prawdziwą kumulację imprez! To początek ferii zimowych w naszym regionie, ale przed nami też niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz feryjnego i orkiestrowego ''rozkładu jazdy'' zaproponujemy też słuchaczom wyprawy w ciekawe i często nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw. Opowiemy m.in. o burzliwej historii słynnego niegdyś kościoła w Wieldządzu i o prawdziwej perle architektonicznej regionu - czyli o klasztorze w Mogilnie. A wracając jeszcze do ferii - nasz wóz satelitarny zatrzyma się na poligonie w Toruniu i pokażemy, że w ferie można trenować z wojskiem i cieszy się to ogromnym zainteresowaniem!

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

W sobotni wieczór proponujemy relację ze spotkania siatkarskiej Tauron Pierwszej Ligi. Visła Bydgoszcz podejmie w hali Łuczniczka KPS Siedlce. Nasz najbliższy przeciwnik to zespół środka tabeli, z którym należy się liczyć. Potwierdzeniem niech będzie pierwszy pojedynek tych zespołów, zakończony dopiero po pięciosetowym boju. Drużyna Visły wygrała w Siedlcach 3:2. W drużynie gości występuje wielu doświadczonych zawodników, dlatego bydgoszczanie będą musieli się bardzo postarać, by zdobyć komplet punktów. Początek spotkania o 17.00

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty