Niedziela, 29 maja 2022 r.   Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka
Plichta

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

24 maja 2022

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” mówiliśmy o przygotowywanym przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy filmie dokumentalnym oraz identyfikacji wizualnej. Naszymi gośćmi byli: dyrektor teatru Mariusz Napierała i plastyk miejski Marek Iwiński. W drugiej części audycji opowiadaliśmy o zbliżającej się premierze spektaklu pt. „Srebrny glob” w reżyserii Michała Buszewicza na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 24 maja 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 24 maja 2022, cz.2

17 maja 2022

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” opowiadaliśmy o niezwykłej wystawie pt. „Leon Piesowocki. Artysta Generała Władysława Andersa”, która została otwarta w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Naszymi gośćmi byli: autor prac oraz kurator – prof. Jan Wiktor Sienkiewicz, Irena Grobelska-Gauthier – fotograf i Wacław Kuczma – dyrektor muzeum. W drugiej części audycji zabrzmiała relacja z 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy i rozmowa z aktorem Jackiem Bończykiem. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 17 maja 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 17 maja 2022, cz.2

10 maja 2022

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” spotkanie z profesorem Stanisławem Radwańskim - wybitnym polskim rzeźbiarzem i pedagogiem, uczniem Stanisława Horno-Popławskiego. Retrospektywną wystawę rzeźb artysty można oglądać obecnie w Bydgoskim Centrum Sztuki. W drugiej części audycji mówiliśmy o finalistach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Naszymi gośćmi były: Ewa Krupa - dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury oraz Iwona Smolka - przewodnicząca jury konkursu. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 10 maja 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 10 maja 2022, cz.2

3 maja 2022

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” mówiliśmy o 10. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA, który niebawem rozpocznie się w Bydgoszczy. Naszym gościem był Piotr Komorowski, prezes oddziału kujawsko-Pomorskiego Związku Kompozytorów Polskich. W drugiej części audycji spotkanie z Hanną Rzadkosz-Florkowską, Damianem Rączką i Rafaelem Prętkim ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 3 maja 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 3 maja 2022, cz.2