Polskie Radio PiK
z 1 stycznia 2023 roku

0:00 Sylwester z PR PiK
2:00 Nuty i minuty
03:44
Igo - Helena
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Zmarł Benedykt XVI, Papież wiary i rozumu. W sobotę 31 grudnia 2022 r. w wieku 95 lat zmarł Joseph Ratzinger. Biuro Prasowe Watykanu poinformowało, że Papież-emeryt zmarł o godz. 9.34 w swojej rezydencji, w klasztorze Mater Ecclesiae. Mieszkał tam od 2013 r. gdy zrezygnował ze sprawowania papieskiego urzędu. Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia 2023 r.

8:05 Piosenki na życzenie
10:00 wiadomości
10:05 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: spotkanie z twórcami i wykonawcami spektakli sylwestrowo-noworocznych w bydgoskiej Operze Nova. Podsumujemy rok 2022 w bydgoskiej galerii „Fotografistka”. Zaprosimy na wykład o skarbie bydgoskim, a także powiemy o artystycznym projekcie wymiany pod hasłem „Tu się nie liczy”, toruńskiego artysty Arka Pasożyta. Naszym gościem będzie także Tomasz Szymuś, kompozytor, aranżer i dyrygent, który przygotował i prowadził koncerty sylwestrowe w Filharmonii Pomorskiej. Wybierzemy się też do toruńskiej galerii „Wozownia”, by opowiedzieć o wystawie Krzysztofa Mazura, pt. „Formacja”. Wspomnimy zmarłego aktora i twórcę Teatru Kamienica - Emiliana Kamińskiego.

12:00 Gramy z Wami
14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Sport w roku 2022 to wiele ważnych i emocjonujących wydarzeń dla kibiców różnych dyscyplin. Polscy sportowcy odnosili sukcesy w imprezach na najwyższym poziomie. W gronie medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski byli też zawodnicy z Pomorza i Kujaw. Jak zwykle nie zawiedli lekkoatleci i przedstawiciele sportów wodnych. Sportowcy z regionu sięgali po wiele medali na arenach krajowych, pokonywali własne słabości, bili rekordy, ale przede wszystkim cieszyli się tym co robią. A przecież to bardzo ciężka praca. W nowym roku życzymy nowych sukcesów, jeszcze lepszych wyników i mnóstwa medali, a kibicom wielu okazji do radości i przeżywania wielkich emocji. Jesteśmy pewni, że ich nie zabraknie.

19:00 Retransmisja recitalu Ewy Dałkowskiej
20:00 Ziarna losu
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Nowy Rok. Czas postanowień, być może głębszego spojrzenia na to co za nami, na to co było dobre, ale i na to czego może nam brakowało. Być może dla kogoś to także czas marzeń o dalekich podróżach i dziś właśnie dwie opowieści o życiu pełnią, o niełatwych decyzjach, ale także wędrowania za głosem serca. Przypomnimy dwa reportaże Adriany Andrzejewskiej-Kuras. "Smak życia" to opowieść o rowerowej podróży dookoła świata. "Nie będę grzecznym chłopcem" to z kolei opowieść o życiu legendarnego podróżnika Tony'ego Halika.

21:00 Pomysł-Innowacja-Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o finansowaniu startupów w Polsce, cyfryzacji w polskich przedsiębiorstwach i przetwarzaniu odpadów z elektrociepłowni w materiały dla budownictwa, czy górnictwa.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Zmarł Benedykt XVI, Papież wiary i rozumu. W sobotę 31 grudnia 2022 r. w wieku 95 lat zmarł Joseph Ratzinger. Biuro Prasowe Watykanu poinformowało, że Papież-emeryt zmarł o godz. 9.34 w swojej rezydencji, w klasztorze Mater Ecclesiae. Mieszkał tam od 2013 r. gdy zrezygnował ze sprawowania papieskiego urzędu. Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia 2023 r. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty