Polskie Radio PiK
z 26 grudnia 2020 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W świąteczne, sobotnie przedpołudnie będziemy świętować, podróżować po regionie, odpoczywać i kolędować... A jeżeli kolędować- to przy szopce w Toruniu! Cofniemy się też w czasie, aby sprawdzić, jak świętowali mieszkańcy Biskupina i jak żegnano kiedyś stary rok na Pomorzu i Kujawach. Poza tym po świątecznym obżarstwie wybierzemy się też na świąteczny spacer do Myślęcinka ...

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

To będzie wyjątkowa, bo świąteczna audycja "Raz na zielono". W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nasi działkowi eksperci będą do państwa dyspozycji jak zwykle po godzinie 12.00. Tradycyjnie będzie można zadzwonić i zadać pytanie albo złożyć świąteczne życzenia. Telefon (52) 345 50 90.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Słuchowisko dla dzieci z Teatru Kameralnego "Świąteczna sałatka".

14:00 Czatuj
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Brzuchy wypełnione jedzeniem, a serca radością z prezentów i świątecznego czasu, zadbamy więc o to, by ten dobry nastrój nas nie opuścił. Powiemy o motywującej akcji #możnamożna, zachęcimy studentów do korzystania z pomocy przygotowanej przez UMK, poradzimy też jak wytrwać w noworocznych postanowieniach.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Audycja o kulturze: rozmowy z twórcami; wydarzenia kulturalne; pisarze; książki.

16:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Słuchowisko "Rocznica" J. Jakubowskiego.

17:00 Po godzinach
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

„Nadchodzić zaczęły pogłoski o przyjeździe do Poznania Ignacego Paderewskiego, co niesłychanie rozgorączkowało umysły, a ludność na gwałt sporządzała sztandary. Przyjazd nastąpił wieczorem 26 grudnia, wśród nieopisanego entuzjazmu tłumów. My, zorganizowani w Straży ludowej, oraz sokoli i harcerze, tworzyliśmy od dworca do „Bazaru” zwarty kordon, za którym stały dziesiątki tysięcy mieszkańców Poznania.” – tak zapisał w swoich wspomnieniach powstaniec Ignacy Gorczyński. Przyjazd Paderewskiego miał być jedynie kolejną manifestacją polskości. Rozpoczął Powstanie Wielkopolskie, które objęło swoim zasięgiem także część naszego regionu. W sobotniej audycji przypomnimy okoliczności wybuchu powstania, powiemy także o najbardziej dramatycznych walkach w okolicach Rynarzewa.

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji powiemy o dzieciach przed komputerami, świętach w domu z dzieckiem autystycznym, rybach w diecie i spocie policji dla dzieci.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Ty zorganizuj ekipę na sobotni wieczór, a My zorganizujemy muzykę na imprezę ! "Domówka" w Polskim Radiu PiK to największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! W każdą sobotę zabieramy Was w czterogodzinną muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Tym razem w audycji legenda produkcji i didżejki czyli Mr Scruff związany od lat z wytwórnią Ninja Tune. Czy istnieje podziemna muzyka taneczna? Dowiemy gdy posłuchamy jego setu!

0:00 Nuty i minuty
05:21
Wilki - Urke