Polskie Radio PiK
z 16 maja 2019 roku

0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

6:00 Zawsze Dzień Dobry
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:20 Poradnik wyborcy, o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.

12:00 wiadomości + pogoda

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:05 Debata wyborcza – z kim sojusze Polski ?
Magda Jasińska
Autorzy: Magda Jasińska, Marcin Kupczyk

Temat debaty: Jaka Unia - Sojusze Polski - z kim ?
Audycja z transmisją wideo.

13:00 Strefa Dobrego Nastroju
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.

15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów

16:30 Bliżej życia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Biuro paszportowe Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przeżywa oblężenie. Tymczasem według części interesantów system jest niewydolny. Niektóre osoby kilka razy próbowały złożyć wniosek, jednak bez powodzenia. Powód? Numerki potrzebne do zajęcia miejsca w kolejce kończyły się bardzo szybko. By załatwić formalności trzeba w urzędzie pojawić się wcześnie rano. Interesanci wskazują na zbyt małą liczbę urzędników i brak możliwości załatwienia formalności przez internet. Czy problem można rozwiązać?

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

Temat audycji: "Dlaczego warto być wdzięcznym?". Bycie wdzięcznym nie oznacza zobowiązania, ani spłaty "długu wdzięczności". Co daje wdzięczność? Wdzięczność wobec samego siebie.

19:00 Magazyn - Na Zdrowie!
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Senat przyjął ustawę o opiece zdrowotnej nad uczniami, której celem jest poprawa organizacji opieki zdrowotnej skierowanej do dzieci i młodzieży. Fizjoterapeuci nie zawieszają protestu. Nowoczesny aparat do przeprowadzania fotoferezy pozaustrojowej u pacjentów po przeszczepach szpiku kostnego trafił do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy. Lekarze i eksperci przekonują, że jedyną szansą na poprawę sytuacji pacjentów z rakiem nerki jest wprowadzenie opieki koordynowanej. Lekarze wystawili już ponad 1 milion elektronicznych recept. "Przełomowe wyniki badań w leczeniu zakażeń układu moczowego" to temat Ogólnopolskiej Konferencji zorganizowanej pod patronatem Towarzystwa Urologicznego.

20:00 Dwie strony ekranu
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W Cannes rozpoczął się siedemdziesiąty drugi festiwal filmowy. W jury polski reżyser, laureat Oscara Paweł Pawlikowski. W Bydgoszczy trwa przegląd najlepszych dokumentów świata, w ramach Millenium Docs Agains Gravity.

21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Polskim piórem
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Niewielu zapewne wie, kto jest autorem tomików poetyckich "70 widoków w drodze do Wenecji" czy "Jej nigdy za późno". Ale większość Polaków potrafi recytować jego wiersze śpiewająco, bowiem to z jego poetyckich strof korzystali przede wszystkim bracia Zielińscy tworząc repertuar zespołu Skaldowie. Po wiersze Leszka Aleksandra Moczulskiego sięgali tak znamienici wykonawcy jak Grzegorz Turnau, Andrzej Zaucha, Czesław Niemen i wielu, wielu innych.

22:00 Rock around
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Zanim zaśniemy, pohałasujemy! Czwartkowy wieczór w zabrzmi nowymi dźwiękami. Przekonamy się, cóż dobrego przygotował David Coverdale i zespół WHITESNAKE. Ekspresję szlachetnego rocka z podtekstem arabskim czerpać będziemy z nowej płyty projektu MYRATH i poddamy je konfrontacji z twórczością warszawskiego tria LION SHEPHERD. Posłuchamy także lubelską formację ACUTE MIND.

23:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji premiera nowej piosenki Lecha Janerki - artysta nagrał ten utwór po wielu latach milczenia, jeszcze w tym roku pojawić się ma cała płyta. Poza tym jak zwykle sporo muzyki elektronicznej.

0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.