Polskie Radio PiK
na 1 kwietnia 2023 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:05 Raz na ludowo
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Magda Jasińska prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:05 Bywaj zdrów!
Jolanta Fischer
Autor: Jolanta Fischer

Dziś o lęku, bólu i wątpliwościach przyszłej mamy, rozmawiamy ze specjalistką, która jest najbliżej... czyli z położoną. Powiemy, jak przygotować się do porodu pod względem fizycznym, psychicznym i materialnym, oprowadzimy Słuchaczy po sali porodowej i dostępnych w niej sprzętach, a także porozmawiamy o bezpiecznych formach znieczulenia.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie propozycje na weekend- dla lubiących wypoczywać aktywnie, ale też dla tych, którzy wolą wizytę w teatrze czy też wybiorą się na koncert. Odwiedzimy zapomniane zamki w naszym regionie- od ruin zamku w Bobrownikach niedaleko Lipna po zamki w okolicach Grudziądza- w Pokrzywnie i w Rogóźnie. O ile ten zamek jest trudny do zdobycia dla przeciętnego turysty, to bardzo łatwo jest dotrzeć do Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. Warto! Tu z okazji 550-tej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika można obejrzeć unikatowe pierwsze wydania słynnego dzieła '' De revolutionibus...''. W cyklu ''Lubię tu być'' zaprosimy do Żnina i przypomnimy fenomen słynnego rodu Krzyckich, a poza tym zaproponujemy też dużo wiosennej muzyki!

12:05 Raz na zielono
Daria Kosmala-Szulc
Autor: Daria Kosmala-Szulc

W kwietniu rośliny rozpoczynają nowy sezon. Ogród powoli wypełniają kolory. Kwitną już liczne rośliny cebulowe, inne zaczynają o sobie przypominać. Wszystkim trzeba poświęcić czas - nawieźć, przyciąć, przesadzić, rozłożyć ściółkę. Jakie prace ogrodowe trzeba wykonać w tym miesiącu? Podpowiedzą nasi eksperci. Zachęcamy do udziału w audycji. Na pytania czekać będziemy pod numerem telefonu 52 345-50-90. Do usłyszenia i do zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Daria Kosmala-Szulc.

13:05 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:05 Rodzinny PiKnik
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…

16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:05 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Runda zasadnicza w pierwszej lidze siatkarzy wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia pozostały jeszcze trzy kolejki spotkań. Po ich rozegraniu poznamy pary w fazie play-off. Najbliższe mecze rozstrzygną o poszczególnych miejscach. Bydgoska Visła, która od początku sezonu zajmuje miejsce w górnej części tabeli, chce być jak najwyżej. Zwycięstwo na własnym parkiecie z Olimpią Sulęcin może w tym tylko pomóc. Sobotni pojedynek w hali Łuczniczka rozpocznie się o 17.00.

20:05 Lista Przebojów
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:05 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji dwie nowości: od holenderskiego duetu Amy Root i niemieckiego producenta Johannesa Klingebiela. Twórczość Amy Root poznaliśmy już wcześniej, natomiast muzyka Johannesa zabrzmi w audycji po raz pierwszy. Co proponuje Johannes? To ciepła elektronika czerpiąca z deep house'u, z elementami funku, disco i latino. Zapowiemy też przyszłotygodniowe wydanie specjalne, czyli „Muzykę ciszy”.

Program dnia

Pon.
Wt.
Śr.
Czw.
Pt.
Sob.
Nd.
2728293031010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

Mapa strony