Scheuring-Wielgus: Odchodzę z Nowoczesnej

2018-05-09, 08:13  Polska Agencja Prasowa
Była posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus (n/z) na sali obrad podczas 62. posiedzenia Sejmu, 9 bm. w Warszawie.Fot. PAP/Leszek Szymański

Była posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus (n/z) na sali obrad podczas 62. posiedzenia Sejmu, 9 bm. w Warszawie.Fot. PAP/Leszek Szymański

Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki - poinformowała w środę posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia; nie akceptuję fałszu, kłamstwa - mówiła w środę, po ogłoszeniu decyzji o odejściu z Nowoczesnej, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

O odejściu z Nowoczesnej posłanka poinformowała w środę rano. "Odchodzę z .N, ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu!" - napisała na Twitterze, publikując zdjęcie przeciętej legitymacji partyjnej.

Później komentując w TVN24 odejście z Nowoczesnej Scheuring-Wielgus podkreśliła, że jest to decyzja przemyślana. "Wczoraj okazało się, że dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia" - powiedziała posłanka. W jej ocenie, to ona powinna być osobą prezentującą stanowisko klubu w tej sprawie. "Nie ma mojej zgody na takie działanie. Mnie się to nie podoba i nie chce się pod tym podpisywać" - dodała.

Posłanka wyjaśniła, że o zakazie wypowiadania się zdecydowało prezydium klubu, a o decyzji dowiedziała się "internetowo".

Scheuring-Wielgus zapewniła, że wartości, które są dla niej ważne, "są cały czas takie same". "Ja nie akceptuję fałszu, kłamstwa" - podkreśliła. "Są pewne rzeczy, które są dla mnie nie do zaakceptowania. Jeżeli jest przekroczona czerwona linia, to trzeba po prostu podjąć decyzję, trzeba prostu zejść ze sceny niepokonanym" - powiedziała.

Zaznaczyła, że na razie pozostanie posłem niezależnym. "Ja będę wolnym elektronem, co będzie, to będzie, zobaczymy" - dodała. Jak podkreśliła, nie widzi się w żadnym klubie w Sejmie. "Jestem w polityce przeciw Platformie Obywatelskiej, ale na pewno będę wspierała kandydatów do wyborów samorządowych" - dodała.

Po odejściu Scheuring-Wielgus klub Nowoczesnej będzie liczył 24 posłów.(PAP)

Tak odejście Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej komentują politycy różnych opcji z regionu.

Region

Turniej gry w GO antidotum na smutną aurę

Turniej gry w "GO" antidotum na smutną aurę?

2016-12-10, 11:24
Trwa oczyszczanie wody z bakterii coli w wodociągach w Kowalu

Trwa oczyszczanie wody z bakterii coli w wodociągach w Kowalu

2016-12-10, 11:03
Trwa weekend adwentowych jarmarków

Trwa weekend adwentowych jarmarków

2016-12-10, 10:25
Sobota była okazją do bezpłatnego sprawdzenia świateł w pojazdach

Sobota była okazją do bezpłatnego sprawdzenia świateł w pojazdach

2016-12-10, 10:15

Zatrucie wody bakteriami coli w Kowalu

2016-12-09, 21:08

Michał Stasiński dołączył do prezydium klubu parlamentarnego .Nowoczesnej

2016-12-09, 20:52
Szlachetna Paczka w regionie

Szlachetna Paczka w regionie

2016-12-09, 16:55

Bydgoscy policjanci uratowali życie 37-latkowi

2016-12-09, 16:50
Prokuratura zbada sprawę darmowych zezwoleń na parkowanie w Toruniu

Prokuratura zbada sprawę darmowych zezwoleń na parkowanie w Toruniu

2016-12-09, 16:26
Jak bronić się przed zaczepkami w komunikacji publicznej

Jak bronić się przed zaczepkami w komunikacji publicznej?

2016-12-09, 16:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę